novembris 2012
P O T C P S Sv
« Okt   Dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Iebrukumu mēģinājumu skaits privātmāju rajonos pieaudzis par 200%

Apsardzes kompānijas “Koblenz Drošība” statistika rāda, ka līdz ar diennakts tumšā laika pagarināšanos, strauji pieauguši zādzību un ielaušanās mēģinājumi privātmāju rajonos Pierīgā. Atsevišķos Rīgas apkārtnes rajonos šādu gadījumu skaits pieaudzis pat par 200% salīdzinot ar visu pārējo šī gada periodu.

“Koblenz Drošība” pārstāvji to skaidro ar to, ka zagļi tumsā jūtas nepamanīti, kā arī tiem ir vieglāk noteikt, kurā mājā konkrētā laika posmā neatrodas paši saimnieki, par ko var liecināt gan gaisma logos, gan cilvēku kustība mājā.

“Šajā rudenī esam novērojuši arī salīdzinoši jaunu tendenci, kad zādzības un ielaušanās mēģinājumi notiek darba dienu vakara pusē, laikā starp 19.00-23.00. Tas ir laiks, kad ir jau kārtīgi satumsis, bet ļoti bieži māju saimnieki vēl nav pārradušies mājās. Salīdzinoši iepriekšējos gados zādzību mēģinājumi notika vairāk nakts laikā un uz rīta pusi. Vēl jāpiebilst, ka 90% mājas, kuras tikušas izvēlētas par uzbrukuma mērķiem, nebija aprīkotas ar nožogojumu, kas norāda uz to, ka zagļi izmanto vieglāko ceļu piekļūšanai izvēlētajam objektam,” skaidro Raivis Terinks, “Koblenz Drošība” valdes priekšsēdētājs.

Viens no pēdējiem satraucošākiem gadījumiem ir, kad zagļi mēģināja ielauzties mājā laikā, kad tur atradās tikai bērni. Ņemot vērā šādus riskus, “Koblenz Drošība” aicina vecākus rīkoties apdomīgi un pārrunāt ar bērniem nepieciešamos drošības pasākumus, kas veicami kamēr viņi vieni atrodas mājās. Bērniem ir jāiemāca aizslēgt durvis, neatvērt durvis svešām personām un nerunāt ar tām.

Tāpat “Koblenz Drošība” iesaka vecākiem parūpēties par bērnu drošību un pieslēgt apsardzes pakalpojumu “SOS-taustiņš” , kas nodrošina apsardzes nekavējošu izsaukumu no mājas vai mobilā telefona tikai ar viena taustiņa nospiešanu. Tas ir vienkārši izmantojams pakalpojums un arī bērniem nerada grūtības, jo nav jāatceras sarežģītas telefona numuru kombinācijas, kas satraukuma un briesmu brīdī, kad jārīkojas ātri, ir būtiski. Šāda pakalpojuma pieslēgšana neprasa investīcijas apsardzes iekārtās un ir vienkārši lietojamas arī bērniem un vecākiem cilvēkiem.

“Koblenz Drošība” ieteikumi, kas palīdz novērst interesi par jūsu māju, kā uzbrukuma mērķi:

  • Atstāt mājās ieslēgtu apgaismojumu,
  • Kritiski izvērtējiet un nostipriniet durvju un slēdzeņu drošību,
  • Arī atrodoties mājās, vienmēr aizslēdziet ārdurvis,
  • Iemācīt bērnus lietot signalizācijas sistēmu, telefona numurus ārkārtas gadījumiem- atgādināt bērniem par vispārēju drošību, un rīcību ja pie mājas pamana svešas personas
  • Pievērsiet uzmanību, vai logi, kā arī balkonu un terašu durvis ir droši aizvērtas,
  • Ierīkojiet logiem žalūzijas, lai nav iespējams ieskatīties pa logu un gūt nevajadzīgu interesi par priekšmetiem un mantām jūsu mājoklī,
  • Palūdziet Jūsu kaimiņu pieskatīt Jūsu īpašumu, ja ilgāku laiku esat prom no īpašuma, kā arī lūdzat, lai tiek “iztukšota pastkastīte”,
  • Ierīkojiet āra apgaismojumu, kas reaģē uz kustību
  • Sekojiet līdzi koku un krūmu augšanai jūsu dārzā. Zagļi bieži izmanto kokus, lai piekļūtu piemēram balkonam otrajā stāvā.

Avots: SIA “Koblenz drošība”.

Comments are closed.