novembris 2012
P O T C P S Sv
« Okt   Dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Beļģijas tieslietu šarms

Beļģijas galvaspilsētas Briseles lidostā tika aizturēts kāds 25 gadus vecs brazīlietis, kura somā tika atrasti četri kilogrami kokaīna. Aizturēšana notika piektdienas vakarā. Saskaņā ar Beļģijas likumiem, tiesvedībā tiek izmantota flāmu un franču valodas, bet ja aizturētais tās neprot, aizturētā nopratināšana var tikt veikta tikai tulka klātbūtnē.

Diemžēl tulku neizdevās atrast, jo:

 • 1. novembrī Beļģijā tiek atzīmēta mirušo piemiņas diena;
 • 2. novembrī šajā sakarā valstī ir brīvdiena;

Faktiski tas nozīmēja to, ka līdz pirmdienai tulku neizdotos atrast. Tiesas izmeklētājs pieņēma lēmumu: Tā kā nopratināšanu nav iespējams veikt un attiecīgi nav iespējams celt apsūdzību, aizturēto jāatbrīvo.

Kā vēlāk noskaidrojās, atbrīvotais brazīlietis turpat pie tiesas mājas iesēdies taksometrā un devies uz lidostu, lai ar pirmo iespējamo reisu atstātu valsti.

Avoti:

Nebrīnīšos, ja no šī stāsta kāds izdarīs savus secinājumus ;-)

 

4 comments to Beļģijas tieslietu šarms

 • solaris

  Nepamatots pieņēmums, ka nevarētu atrast tulku – vajadzēja vērsties Brazīlijas konsulārajā dienestā, jo tā nodrošina diennakts konsulāro palīdzību, turklāt ir gatava komunicēt gan portugāļu, gan attiecīgās mītnes valsts valodā. Pie viena arī būtu nostiprināta Brazīlijas pilsoņa tiesiskā aizsardzība.
  Palaist nesodīti narkotirgoni ir noziedzīga rīcība. Turklāt šāds tiesas nihilisms demoralizē arī Beļģijas / Brazīlijas narkonoziedzības apkarošanas dienestu (gan jau par šo narkokurjeru iepriekš bija operatīvā informācija).
  Vispār Beļģija ir tizla valsts, daudzos aspektos, sevišķi pseidohumānisma ideoloģijā attiecībā uz pediņu tiesībām. Morāls augonis Eiropas Savienībā.

 • keke

  mja, šitais izklausās tik tizli, ka jāpabrīnās, ja tā tiešām ir… 4kg nav tur kaut kādi nieka 4grami…

 • Smecernieks

  Par korupcijas iespējamību neesat padomājuši?