septembris 2012
P O T C P S Sv
« Aug   Okt »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Grieķija un alkohols

Nē, šoreiz tas nebūs stāsts par Grieķijas bēdīgo finanšu stāvokli un tas nebūs arī stāsts par grieķu dzeršanas paradumiem.

Izrādās, ka par spīti krīzei, Grieķijā dzīve turpinās un ne visi ir aizņemti ar protestiem pret ekonomijas plāniem. Divi zinātnieki no Patras universitātes Elektronikas laboratorijas – Georgia Koukiou un Vassilis Anastassopoulos – ir izstrādājuši programmu, kura, analizējot personas sejas attēlu infrasarkanajā kamerā, spēj noteikt, vai šī persona ir vai nav lietojusi pārmērīgu alkohola daudzumu.

Šim nolūkam zinātnieki ir apvienojuši divus algoritmus. Pirmais vienkārši mēra temperatūras vērtības noteiktos sejas punktos un tad salīdzina iegūtās vērtības ar datu bāzi, kurā jau ir attiecīgās vērtības skaidrā esošiem un iereibušiem cilvēkiem. Alkohols, kā zināms, paplašina asinsvadus un attiecīgie sejas “karstie punkti” ir saskatāmi infrasarkanajās kamerās un atliek tikai šos punktus salīdzināt ar tiem, kuri ir iegūti iereibušajiem un skaidrajiem cilvēkiem. Līdzīga tehnoloģija jau tiek lietota, lai no robežu šķērsojošiem pasažieriem atlasītu tos, kuriem ir paaugstināta temperatūra un kuri varētu būt infekcijas nesēji.

Otrajā algoritmā tiek novērtēta temperatūru starpība starp dažādām sejas vietām un salīdzinātas to vispārējās vērtības. Piemēram, pētnieki ir atklājuši, ka palielināta siltuma izdalīšanās deguna apvidū ir raksturīga iereibušiem, kamēr piere tiem mēdz būt vēsāka.

Abas tehnoloģijas kopā spēj ātri skenēt personas, kuras ierodas publiskā vietā vai vēlas nopirkt vēl alkoholu. Sistēma var tikt lietota, lai samazinātu nepieciešamību iejaukties policijai vai citiem oficiāliem pārstāvjiem, kuri parasti izdara pieņēmumus no personas izskata un uzvedības.

Avoti:

Kas zina, varbūt kādu dienu šāda tehnoloģija parādīsies arī uz ielām un palīdzēs izķert iereibušus autovadītājus.

3 comments to Grieķija un alkohols

  • hvz

    Nu ko, vēl viens pamatojums staigāt folijas cepurītēs. tagad jau parandžas tipa.

  • Lielkuilis

    Iereibušu vadītāju ķeršanai šī tehnoloģija nederēs.
    Stiklam cauri vadītāja deguna siltums nebūs redzams. Pa TV reiz redzēju testu, kur cilvēks mēģināja šķērsot infrasarkanā sensora apsargātu laukumu ar dažadiem maskēšanās līdzekļiem. Labākais risinājums bija tieši slēpjoties aiz stikla.
    Savukārt, ja iereibušais vadītājs brauc bez vējstikla, viņam seja varētu būt pārāk atdzisusi…