maijs 2012
P O T C P S Sv
« Apr   Jūn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Amerika — neierobežotu iespēju zeme

Apmēram pirms 20 gadiem Ņujorkā, Kvīnsā tika nogalināts kāds Džerijs Tomass. Tā gadās. Droši vien par šo gadījumu šodien neviens vairs neatcerētos, ja nogalinātā vārds neturpinātu dzīvot. Nogalinātā vārdu un identitāti piesavinājās un sāka izmantot kāds Bimbo Olumuyiwa Oyewole, nelegālais imigrants no Nigērijas, kurš bija ieradies ASV ap 1989. gadu un vēlējās tur palikt. Arī tā gadās. Bet neparastākais ir tas, kāds bija jaunā Džerija Tomasa dzīves ceļš — viņš sāka strādāt vienā no ASV lielākajām un dzīvākajām lidostām — Ņuarkas lidostā Ņudžersijas štatā, turklāt lidostas drošībā.

Oyewole, kuram šobrīd ir 54 gadi, līdz aresta brīdim lidostā nomainīja vairākas darba vietas strādādams par sargu un viņa pēdējā darba vieta bija FJC Security Services, kur viņa pakļautībā jau bija 30 sargi. Arests notika pēc kāda anonīma ziņojuma.

Šobrīd notiek izmeklēšana un vēl ir maz informācijas. FJC Security Services pārstāvis presei pastāstīja, ka Oyewole ticis pārbaudīts parastajā veidā, caur štata policiju un Muitas un robežsardzes dienestiem, bet 2003. gadā nekas aizdomīgs neesot atklājies. Arī viņa darbība neesot radījusi nekādas šaubas vai aizdomas.

Policija pagaidām izvirza tikai apsūdzības identitātes zādzībā, bet lidostas operators uzskata, ka viltus identitāte izmantota tikai lai paliktu ASV.

Avots: Illegal immigrant a 20-year worker at NJ airport

Lasot šo stāstiņu,  prātā nāk apmēram šādas anekdotes:

Huligāns Pētersons tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī, kur drīz vien uzdienēja līdz leitnantam.

4 comments to Amerika — neierobežotu iespēju zeme

 • Hp

  Lidostas operators ir izrādijis noziedzīgu paviršību un tieši tāpēc, sevi aizstāvot, uzskata, ka nekas jau nav noticis.
  In General – pilsonis no nekuriene vadija 30 cilvēkus, kuri bija atbildīgi par drošību.
  GGarantijas katas nevar atkārtoties nav.
  Vispār ASV ir slavena ar savu slaistību visās iespējamās jomās.
  Cerams ka neatradīs vē kādus 50 – 60 tādus pašus.
  Un Atcerēsimies ka šis vīrs turpināja būt amatā pēc 9/11 pēc kura drošības štats tika “kārtīgi” pārbāudīts.
  Vai tiešām tā bija?

 • lasitajs

  Manliekas, lai atklaatu identitaates zaadziibu tik senaa pagaatnee mirusham cilveekam (mirusham, kuram iespejams nebija radinieku un iespejams vinam tikai vienreiz atlika aiziet uz pazinjot ka mirsanas dokumenti iesniegti kluudaini un pec tam turpinaja dziivot uz prieksu) buutu jaaveic taads background checks, ko varbuut veic labi ja ka prezidenta drosiibniekiem un Latvijaa vispaar nevienam. Protams nezinam detaljas, bet USA naakas saskarties ar tik daudz situaacijaam, kuras mums pat sapnos neraadaas, ka nav ko shiem paarmest slinkosanu.

 • Oto

  LV ar nav problēmas no kāda narika nopirkt identitāti.