maijs 2012
P O T C P S Sv
« Apr   Jūn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Datu ātra un pamatīga iznīcināšana

Datu iznīcināšana ir nopietns uzdevums, ko reizēm grūti paveikt bez attiecīgiem instrumentiem.

Zināms, ka ASV Aizsardzības ministrijas metode ar vairākkārtīgu datu pārrakstīšanu ir droša, bet visai ilga, īpaši, ja droši jāizdzēš jaunlaiku diski ar lielām ietilpībām. Tādēļ jau sen ir izgudroti visādi atmagnetizētāji, kas visu datu nesēju izdzēš vienlaicīgi, ar spēcīga magnētiska lauka palīdzību.

Šādas ierīces, kuras izgatavotas Japānā un nosauktas par Data Killer, apraksti un bildes ir parādījušies vairākās vietās:

Aprakstos lepni stāstīts, ka visa magnētiskā informācija tiek izdzēsta vienā mirklī. Tas ticami. Galu galā, līdzīgas ierīces tikušas ražotas jau sen. Ticams ir arī apgalvojums, ka disketes, lentas un citi nesēji ir pēc tam atkārtoti izmantojami. Jā, fizisku bojājumu tiem nav. Bet vai būs atkārtoti izmantojams cietnis (vienā vietā lasīju pat šādu apgalvojumu), par to gan ir šaubas, kaut gan elektronikas daļa dzēšanas procesā cietusi nebūs.

Visādā ziņā šādas ierīces ir labas, ja jādzēš informācija, kas glabājas magnētiskā veidā. Bet ko iesākt ar SSD, uz kuriem magnētiskais lauks neiedarbojas?

Firma RunCore ir izlaidusi SSD disku ar divām pogām — sarkanu un zaļu. Nospiežot zaļo pogu, tiek iedarbināts saudzīgās un nesteidzīgās dzēšanas process un visa informācija tiek pārrakstīta ar gadījuma kodu. Bet sarkanā poga iedarbina ātrās un neatgriezeniskās informācijas iznīcināšanas procesu — uz atmiņu tiek padots paaugstināts spriegums un tā vienkārši sadeg.

Tas laikam gadījumam, ja pa durvīm jau nāk iekšā neaicināti ciemiņi ;-)

Avoti:

4 comments to Datu ātra un pamatīga iznīcināšana

 • BOFH

  Pēc nesenajiem notikumiem gan jau šķībacainie būs paredzējuši plan B tajā ierīcē :)
  p.s. AFAIK pēc NATO standartiem ne tikai degausē, bet arī 4 caurumus izpresē HDD korpusā.

 • SS

  Nu cik ilgi vēl jānodarbojas ar tādām muļķībām? Kopš cietais disks vai dajebkurš nesējs nemaksā ne miljonus, pat ne tūkstošus vai simtus, jebkuri pietiekami slēpjami dati ir gana vērtīgāki, lai ierīci vienkārši anihilētu elektriskā loka izlādē. Un pēc tam nopirktu jaunu, viss.

 • Krievijā jau ļōōti sen piedāvā Cunami sistēmu:
  http://www.deleter.ru/

 • Oto

  Modernie HDD nebūs atkārtoti lietojami, jo kalibrācijas dati arī glabājas uz diska virsmas. Tāpat arī pazaudējot P-list datus ļoti grūti ir sakasīt pēc tam kopā.