maijs 2012
P O T C P S Sv
« Apr   Jūn »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Nejauši, 65 reizes pēc kārtas

Ziņa no Lietuvas:

Kauņas iedzīvotājs, sporta instruktors Gintaras Grigaravičus internetā atrada vietu, kurā bez maksas varēja pierakstīties uz pakalpojumu – ja kāds būs pārbaudījis viņa konta stāvokli bankā, viņš par to nekavējoši tiktu informēts e-pastā.

G. Grigaravičius

Pēc piereģistrēšanās viņš drīz vien saņēma pirmo ziņojumu, ka kāds ir interesējies par viņa kredītvēsturi. Atvēris atskaiti, viņš uzzināja, ka viņa informāciju ir skatījusies kāda firma 4finance. Jau pasūtījis gada atskaiti viņš uzzināja, ka šis uzņēmums ir viņa datus pārbaudījis 65 reizes!

Grigaravičus firmai 4finance uzrakstīja vēstuli un saņēma atbildi, kura viņam radīja vēl vairāk jautājumu. Firmas pārstāvis atbildēja, ka firma, kura atrodas Latvijā, nejauši ir uzģenerējusi reālu personas kodu:

Nejauši ģenerētais personas kods tika izmantots pārbaudēm, vai strādā sakari starp mūsu sistēmu un kredītvēstures datu bāzēm. Latvijas kolēģi nezināja, ka tas ir (reāla) cilvēka kods. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un garantējam, ka jūsu personas dati nekur nav saglabāti un nevienam nav nodoti.

Firmas vadītājs Gediminas Velička apliecināja, ka visi firmas biroji ir brīdināti un programmētāji testēšanai izmanto tikai to darbinieku personas kodus, kuri ir informēti par pārbaudes procedūru.

Avots: Банковский счет жителя Каунаса 65 раз проверяли случайно?

Tas esot pārpublicējums no Lietuvas avīzes Lietuvos žinios: Banko sąskaitą šniukštinėjo netyčia?

Interesanti, kā ir Latvijā? Vai kādas firmas tikpat viegli var piekļūt cilvēku kontu informācijai?

5 comments to Nejauši, 65 reizes pēc kārtas

 • Visticamāk jau ka to kodu uzģenerēja vienreiz un pēc tam izmantoja sakaru pārbaudēs nepārģenerējot.
  Pie mums kredītreģistram klāt var (un vajag) tikt jebkura kredītiestāde sākot no bankām un beidzot ar sms aizdevējiem. Tiesa, lai iegūtu informāciju par to, kurš un kad ir skatījies tavu “failu” kredītreģistrā, ir jādodas ar pasi zobos uz Latvijas Banku.

  • Jānis

   Par kredītreģistru saprotu, bet te bija runa par bankas konta stāvokli. Nepaļāvos uz krievisko tulkojumu, aizgāju arī uz lietuvisko pirmavotu un tur cietušais pukojās, ka apskatīts bija viņa bankas konts, kurā 7000 litu stāv, no algas sakrājušies. Tas mani izbrīnīja visvairāk.
   Protams, ja vien tur cietušais pats un žurnālisti nav kaut ko smagi saputrojuši.

 • ute

  “Kauņas iedzīvotājs, sporta instruktors Gintaras Grigaravičus internetā atrada vietu, kurā bez maksas varēja pierakstīties uz pakalpojumu – ja kāds būs pārbaudījis viņa konta stāvokli bankā, viņš par to nekavējoši tiktu informēts e-pastā.” – ADRESI!!! Pīīīīz! :D

 • Mārtiņš

  Jāni, wtf? “programmisti”?!? Ja es rasēju mājas plānus, tad mans amats ir rasists?