aprīlis 2012
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Visapkārt spiegi

Arvien vairāk un vairāk mājas ierīču tiek pieslēgtas internetam un ASV Centrālās Izlūkošanas Pārvaldes direktors Deivids Petreuss padalījās ar savām domām šajā sakarā.

Viņa viedoklis ir:

Interesantās lietas būs atrodamas, identificējamas, novērojamas un attālināti vadāmas caur tādām tehnoloģijām kā radio frekvenču identifikācija (RFID), sensoru tīkli, miniatūri iebūvētie serveri un enerģijas vācēji, kuri visi būs pievienoti internetam un kuri lietos lētas, liekās jaudas izmantojošas un jaudīgas datorsistēmas.

Petreuss pieļauj, ka visas šīs mājsaimniecības spiegu ierīces izmainīs mūsu priekšstatus par slepenību un ka mūsu priekšstati par slepenību un identitāti būs jāpārskata.

ASV CIP ir juridiski noteikti ierobežojumi izspiegot ASV pilsoņus, bet savākt ģeolokācijas datus no ierīcēm ir “pelēkā zona”. Aparatūras ražotāji bieži vien saglabā atrašanās vietas datus un daži likumdevēji jau ir nobažījušies pa to, cik viegli valdībai ir izsekot pilsoņus caur to telefonu vai PlayStation.

Bet ne tas vien uztrauc Petreusu. Viņam interesē, kā izveidot jaunas tiešsaites identitātes saviem slepenajiem aģentiem un kā iznīcināt visas digitālās pēdas tiem aģentiem, kuriem ir jāpazūd:

Vecāki lepni paziņo par bērna, kurš nākotnē varbūt būs CIP virsnieks, piedzimšanu un augšanu visos iespējamos sociālajos mēdijos, kurus visa pasaule var lasīt nākošajās desmitgadēs. Mums ir jāizdomā, kā izveidot jaunas digitālās identitātes dažiem darbiniekiem.

Avots: CIA Chief: We’ll Spy on You Through Your Dishwasher

Bet Deivids Petreuss nav pirmais, kurš par to aizdomājas un kurš par to runā publiski: Sociālie tīkli pret slepeniem policistiem.

1 comment to Visapkārt spiegi