aprīlis 2012
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Paši vainīgi…

Vācijas Federālā tiesa otrdien ir lēmusi kādā lietā, kur cietušie sūdzas, ka no viņiem izkrāpta nauda.

Kāds vācu pensionārs bija zaudējis €5’000, kurus pārskaitījis uz Grieķiju. Cietušais apgalvoja, ka minēto naudas summu no sava konta Sparda bankā uz kādu kontu Grieķijā nav pārskaitījis viņš.

Saskaņā ar avīzes Süddeutsche Zeitung datiem, pārskaitījums noticis trīs mēnešus pēc tam, kad cietušais bija ievadījis desmit TAN (Transaction Numbers) viltotā bankas mājas lapā, vārdu sakot, kļuvis par pikšķerētāju upuri.

Otrdienas lēmums noņem jebkuru bankas atbildību šajā incidentā, jo tā bija savus klientus brīdinājusi par šādām kaitīgām darbībām. Tiesneši uzskatīja, ka cietušie bija bezrūpīgi, ja ievadīja TAN kodus, kuri nepieciešami, lai veiktu tiešsaistes maksājumus.

Prasītājs savukārt pastāvēja uz to, ka bankas pienākums ir sargāt savus klientus no šādām krāpšanām, bet tiesa piekrita bankas argumentācijai, ka klientiem arī ir sava atbildība. Banka apgalvoja, ka šāda veida krāpšanas ir plaši izplatītas un ka prasība ievadīt TAN kodus jau norāda uz pikšķerēšanu un ka brīdinājums par to ir redzams bankas lapā, caur kuru notiek pieslēgšanās. Turklāt, parakstot līgumu par internetbankas lietošanu, klients apņemas TAN kodus glabāt noslēpumā. Tātad — ja pie pārskaitījuma tika ievadīti pareizi TAN kodi, to varēja izdarīt tikai pats klients, vai arī klients šos kodus nebija nosargājis.

Vācijas varas iestādēm tā arī neizdevās noskaidrot konta īpašnieku Grieķijā, kaut arī Grieķijai tika izteikts attiecīgs lūgums pēc palīdzības.

2010. gadā Vācijas kriminālpolicija saņēma 5300 ziņojumus par pikšķerēšanu, kas bija 82% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Svaigāka informācija vēl nav pieejama.

Pavisam Vācijā ir apmēram 27 miljoni kontu īpašnieku, no kuriem apmēram 44% lieto internetbankas.

Avoti:

Comments are closed.