aprīlis 2012
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Hakera kļūda

CabinCr3w hakeru grupas, kas ir atzars no lielās Anonymous grupas, viens no dalībniekiem, kāds Higinio O. Ochoa III tika aizturēts pēc tam, kad internetā bija publicējis savas draudzenes krūšu bildi:

Higinio O. Ochoa, kurš pastāvīgi dzīvo Teksasā, tiek apsūdzēts par to, ka ir ielauzies vismaz četru ASV tiesībsargājošo aģentūru interneta lapās, un vismaz vienā gadījumā ir publicējis policistu personālo informāciju, ieskaitot mājas adreses un telefonu numurus.

Puisis bija ar savu iPhone uzņēmis draudzenes bildi, kura tur plakātu ar uzrakstu “PwNd by w0rmer & CabinCr3w <3 u BiTch’s”, izgriezis no bildes daļu, lai nebūtu redzama draudzenes seja, un publicējis šo bildi internetā. Un te arī bija viņa kļūda, jo puisis bija aizmirsis, ka bildei līdzi nāk tā saucamie metadati, tas ir — telefona modelis, ekspozīcijas informācija, ģeogrāfiskā informācija, kur šī bilde ir uzņemta un virkne citas tehniskas informācijas. Šī informācija, kura ir automātiski ievietota vairāk vai mazāk standartizētos EXIF laukos katrai fotogrāfijai, izmeklētājiem atklāja, ka bilde ir uzņemta ar iPhone 4 Melburnas priekšpilsētā un pēc tam apstrādāta ar Photoshop. GPS informācija ļāva policijai ātri noskaidrot nofotogrāfētās sievietes domājamo dzīves vietu, kas komplektā ar Ochoas Facebook lapās atrodamo informāciju, ka viņa draudzene ir austrāliete, ļāva jau samērā ātri un droši izskaitļot viņu pašu.

Avots: FBI track alleged Anon from unsanitised busty babe pic.

7 comments to Hakera kļūda

 • MM

  Sekojot linkam var atrast, ka bez “draudzenes” to džeku iegāza vēl pāris lietas. Twitterī bija publicējis bildi, kurā redzams viņa skype logins un irc niks. Pēc irc nika atrada viņa ierakstus forumos, kuros viņš bija parakstījies “pilns vārds aka niks”. Pēc pilna vārda atrada viņa linkedin ierakstu, facebook profilu, sazīmēja Austrālijas (exif dati) draudzenes facebook profilu. Facebook profils ir slēgts, bet FIB atraduši linkus vēl 5 bildēm, kur draudzene ir arī bez biksēm un arī linku uz geocache vietni, kur var apskatīt arī pašu hakeri.

  Mācība: ja reiz dari tādas lietas, nezīmējies ar to. + es nezināju, ka iPhone ieraksta GPS koordinātas un jūras līmeņa augstumu bildes datos.

 • Jānis

  iPhone to ieraksta automātiski, ja nav izslēgts location services Camera aplikācijai. Manuprāt, tā opcija ir ieslēgta pēc noklusējuma, lai pēc tam apskatot bildes, var apskatīt arī vietas, kur tās uzņemtas. Pieņemu, ka liela daļa lietotāju par to nezin, bet vēl cik esmu novērojis, daži interneta attēlu publicēšanas servisi exif datus dzēš, kā piemēram, Twitter.

 • Juris

  vispār jau parasti photoshop notīra fotogrāfijām exif datus

 • hvz

  Vispār ar šādiem dokiem ir jādara vienkārši – iekopē visu saturu ar copy-paste pilnīgi no jauna izveidotā failā. Tad pazudīs gan exifs, gan visādi word papildus kreisie metadati un cita figņa. Ja tā ir bilde, tad atveram šopā, ctrl-a, taisam new image un ctrl-v.

 • Būtu saglabājis to bildi PNG formātā.

  Bet JPG EXIF iztīra ar komandu: mogrify -strip %F

 • Vecis

  Žopa izdzēš exif arā ja ņem save for web. Vai arī paņem un ar rokām parediģē šamos. Vispār cik ārprātīgi tusps tas kadrs ir es tā sāku domāt. Tik prasti iekrist.

 • B.

  Nokia telefons vismaz pie pirmās kameras lietošanas prasa – vai vēlaties, lai tiek saglabāta GEO informācija. Varbūt iPhone tāpat dara, bet neviens to neatceras/neievēro.

  Bet vispār puika ir bijis ļoti neuzmanīgs, un paštīksmināšanās arī iegāza.