aprīlis 2012
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Elektrovilcieni ir laba lieta, bet…

Šoreiz ne par Latvijas Dzelzceļa iepirkumu, bet par Zviedriju. Arī tur ir savi elektrovilcieni, kas savu uzbūves īpatnību dēļ spēj pārvietoties tikai tad, ja tiem tiek pievadīta elektrība.

Otrdien apstājās vesela virkne sastāvu uz līnijas no Stokholmas uz Malmi un tālāk uz Kopenhāgenu Dānijā, jo vados nebija elektrības. Un elektrības nebija tādēļ, ka krāsaino metālu zagļi bija sabojājuši augstsprieguma līnijas, lai nozagtu vara vadus.

Desmit vilcienu pasažieriem nācās pārsēsties autobusos, lai pārvarētu posmu starp Tranås un Nässjö, kurā bija apstājusies visa satiksme. Otrdienas notikumu Zviedrijas Transporta Administrācija ir nosaukusi par sabotāžu, kura jau ietekmē būtisku infrastruktūru un visu sabiedrību.

Krāsaino metālu zādzības Zviedrijā ir plaši izplatītas un 2011. gada otrajā pusgadā vien Zviedrijas dzelzceļš ir apzagts 147 reizes un kopējais vara zagļu radītais zaudējumu apjoms ir 13.5 miljoni dolāru, kur šajā summā iekļauti remonta un papildus novērošanas izdevumi.

Marta vidū tai pašā 60 kilometru posmā starp Tranås un Nässjö satiksme kopumā bija kavēta 12 stundas, kas ietekmēja 200 vilcienu kustību. Vara vadu zādzība bija tik liela, ka varas iestādes lēsa, ka zagļiem bija nepieciešama liela kravas automašīna, lai aizvestu savu guvumu. Izmeklētāji uzskata, ka zagļi bija pārģērbušies par dzelzceļa remontstrādniekiem, lai nepievērstu sev lieku uzmanību. Kaut arī zagļi bija nozaguši augstsprieguma vadus, bija gadījumu, kad atsevišķas līnijas bija atslēgtas. Transporta administrācijas pārstāvis pastāstīja ziņu aģentūrai, ka zagļi acīmredzot ir zinājuši, kurus vadus griezt.

Avots: Copper thieves cut off Sweden’s main rail line.

Krāsaino metālu zādzības ir problēma arī Britu dzelzceļam — Britu dzelzceļa cīņa pret metālu zagļiem un arī ASV un Vācijā.

1 comment to Elektrovilcieni ir laba lieta, bet…