aprīlis 2012
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kiberkarš pret Irānu?

Irāna ir ziņojusi par saviem plāniem izveidot savu, no ārpasaules izolētu un ideoloģiski “pareizu” internetu. Kamēr tas nav noticis, tikmēr turpinās provokācijas un pat uzbrukumi. Ja par uzbrukumu ar Stuxnet pret Irānas urāna bagātināšanas centrifūgām nav izlasījis tikai slinkais, tad par jaunajiem uzbrukumiem ziņas ir vēl pavisam svaigas.

Šoreiz uzbrukums bija vērsts pret galveno Irānas naftas eksporta ostu, kas atrodas Hargas salā, un caur kurieni iet ap 90% visa Irānas eksporta. Šobrīd Hargas salas rūpnīcas un osta esot atslēgta no interneta, jo tur uzbrucis nezināms datorvīruss, kurš vēl uzbrucis arī Irānas naftas ministrijai.

Kā ziņo Irānas ziņu aģentūra Mehr, naftas apstrāde un eksports neesot ietekmēti. Naftas ministrijas runasvīrs esot atzinis, ka no ministrijas interneta vietnes esot nozagta lietotāju informācija, bet būtiskā informācija par Irānas naftas rūpniecību esot drošībā, jo attiecīgās datorsistēmas neesot internetam pievienotas.

Irānā pie darba stājusies kiberkrīžu komisija, kurai jānoskaidro uzbrukumu sekas un jāpastiprina aizsardzība. Komisija tika izveidota 2010. gadā pēc tam, kad Stuxnet visai veiksmīgi uzbruka valsts kodolprogrammas objektiem.

Avoti:

2 comments to Kiberkarš pret Irānu?

  • piecipieci

    Un visi skatās griestos un domā, nez kurš gan tas varētu būt, nu ASV jau no noteikti kā nē. :D

  • kork

    5: militāru resursu uzbrukuma efektu varēja redzēt suxnet daļā, nu labi, tajā, ko irāņi nevarēja noslēpt, vai nu šoreiz viņi izvairās stāstīt, kas noticis, vai arī paranojā brēkā par LulzSec tipa pabakstīšanu sānā.