Sejas atpazīšana

Sejas atpazīšana kā biometrijas metode tiek lietota jau ilgāku laiku, bet ne vienmēr ar labām sekmēm. Nāk atmiņā stāsti (vai varbūt mīti) par japāņu cigarešu automātiem, kuri pārdod cigaretes tikai tiem pircējiem, kuri neizskatās pārāk jauni. Jaunumu vai vecumu šie automāti noteikuši pēc sejas grumbainības, bet japāņu jaunieši iemanījušies automātam rādīt, piemēram, Rolling Stones mūziķu Mika Džegera vai Kīta Ričarda bildes ;)

Tā vai citādi, bet metode joprojām šķiet perspektīva, jo katram tak seja ir un parasti tā ir līdzi, un inženieri strādā pie metodes uzlabošanas. Arī Samsung, kurš jaunākajos Android tālruņos ar Ice Cream Sandwich modifikāciju atkal ir ieviesis sejas atpazīšanu kā vienu no iespējām atbloķēt tālruni.

Lai kaut drusku aizsargātu funkciju pret vienkāršu saimnieka bildes parādīšanu, korejiešu inženieri ir to papildinājuši ar nepieciešamību pamirkšķināt acis, kas Samsungaprāt nozīmētu, ka kamerā redzams ir dzīvs cilvēks, nevis tā attēls.

Avots: Samsung adds ‘blink’ feature to ‘Face Unlock’ to spruce up security

Nedomāju, ka šī izmaiņa sejas atpazīšanu uzreiz padarīs par drošu metodi, bet drusku labāku tā tomēr to padarīs. Un ja šobrīd liela daļa lietotāju savus viedtālruņus vispār nekā nebloķē, tad arī šāda aizsardzība ir labāka nekā nekāda, ja vien tā nerada viltus drošības sajūtu.

Comments are closed.