Vecs, bet drošs paņēmiens

Kādā Zviedrijas firmā sāka zust nauda. Pati firma ar šo problēmu netika galā un griezās pie palīdzības policijā. Policijai arī nebija konkrētu aizdomu, tāpēc tā ķērās pie veca, bet pārbaudīta līdzekļa — apkaisīja banknotes ar īpašu pulverīti, kurš, pieskaroties tam ar mitriem pirkstiem, iekrāso šos pirkstus nepatīkami vai patīkami zilā krāsā.

Ja kāds pie šīs iezīmētās naudas ķertos, tam pirksti nokrāsotos zili tai pašā brīdī, kad pieskartos, vai tūlīt pēc tam, kad viņš mēģinātu rokas mazgāt.

Dažas dienas pēc slazda uzstādīšanas firmas darbinieki pamanīja, ka viņu padsmitgadīgais praktikants staigā apkārt gan ar zilām rokām, gan ar zilu degunu, tādā veidā uzrādot savu saskarsmi ar nodevīgo pulverīti. Policija, protams, bija tikai priecīga uzzināt, ka viņu šāviens “uz labu laimi” ir trāpījis mērķī.

Policijas pārstāvis vietējai avīzei pastāstīja, ka tā bija veiksme gan policijai, gan firmai, jo šādos gadījumos, kad notiek zādzības, daudzi cilvēki no tā cieš. Vēl policijas pārstāvis pastāstīja, ka, lai gan pulverīša krāsa nav pastāvīga, to tomēr ir ļoti grūti notīrīt.

Pieķertais praktikants atzinies, ka kopumā nozadzis ap 22 tūkstošiem kronu (vairāk par 3 tūkstošiem ASV dolāru).

Avots: Thieving teenage intern caught ‘blue-handed’

1 comment to Vecs, bet drošs paņēmiens