Kā paskatīties ap stūri

Massačusetsas Tehnoloģiskajā Institūtā ir izstrādāta foto kamera, kura var fiksēt objektus, kas ir slēpti tiešam skatam aiz sienām vai citiem šķēršļiem. Interesanti, ka jaunā kamera to panāk nevis ar rentgena stariem vai mikroviļņu palīdzību, bet ar spēju paskatīties ap stūri. Šādas spējas jaunajai kamerai dod lāzera stari.

Jaunajā kamerā netiek izmantotas nekādas supermodernas tehnoloģijas un viss balstās uz sen zināmām un pārbaudītām tehnoloģijām. Kamera ir aprīkota ar lāzera gaismas avotiem, kas apgaismo apkārtni ar 60 ļoti īsiem 50 femtosekunžu ilgiem impulsiem dažādos virzienos. Šie gaismas impulsi atstarojas visos virzienos, tai skaitā krīt arī uz slēpto objektu un atstarojas arī no tā. Tālāk no slēptā objekta atstarotā gaisma krīt uz visiem apkārt esošajiem objektiem. Šī ļoti vājā gaisma tiek fiksēta ar liela ātruma kameru un tālāk jau apstrādāta datorā, kurš no fragmentārajiem atstarojumiem veido slēptā objekta 3D attēlu. Tā kā tiek nepieciešamo aprēķinu daudzums ir milzīgs, šobrīd viena kadra apstrāde prasa vairākas minūtes, bet pētnieki cer šo laiku samazināt līdz 10 sekundēm.

Protams, šādas fotogrāfēšanas precizitāte nav liela un datora sintezētajā attēlā var nebūt sīku detaļu, bet kopējā forma tiek atveidota visai precīzi un šādu kameru var izmantot jau dažādos veidos.

Video: How to see around corners

Avots: How to See around Corners

Comments are closed.