Nevēlas Ķīnas sakaru tehniku

Austrālija ir apstiprinājusi ziņu, ka savā Nacionālajā Platjoslas Tīkla (National Broadband Network — NBN) projektā nevēlas Ķīnas sakaru tehnikas ražotāja Huawei tehnikas izmantošanu šajā projektā.

Paziņojumā teikts, ka Nacionālais platjoslas projekts ir lielākais projekts Austrālijas vēsturē un tam jākļūst par Austrālijas informācijas infrastruktūras mugurkaulu. Šādā gadījumā, ņemot vērā projekta nozīmību un stratēģisko svarīgumu, projekta vadītājiem ir atbildība aizsargāt informācijas integritāti un to informāciju, kura tiks pārraidīta šajā tīklā.

Projektā ir pieteikušies pasaulē pazīstami sakaru tehnikas ražotāji, tādi kā Nokia Siemens Networks, Ericsson, Cisco, Alcatel-Lucent un citi, kuri ir ieguvuši pēdējo gadu laikā lielākus kontraktus NBN projektā. Nevienai no šīm firmām nav manītas neveselīgas intereses, kas būtu pamanītas Austrālijā.

Izņēmums ir Huawei, par kuru pēdējo gadu laikā atkārtoti parādās ziņas, ka firma ir saistīta ar Ķīnas politisko un militāro vadību un tādēļ tā nebūtu piemērota izvēlei šādā nozīmīgā projektā. Huawei līdz šim ir noliedzis šādas saites. Līdz šim Huawei tehnikā neviens nav atradis nekādas slēptās iespējas, kas būtu izmantojamas spiegošanai. Firma joprojām piegādā tehniku sakaru operatoriem Austrālijā, tādiem kā Optus un Vodafone un tehnikas izmēģinājumus veic Telstra. Arī vairāki citi Austrālijas operatori izmanto Huawei tehniku.

Huawei pakāpeniski kļūst arī par vienu no izplatītākajiem zīmoliem patērētāju tehnikas tirgū.

Reaģējot uz Austrālijas bažām, Huawei ir izplatījis savu paziņojumu, kurā saka, ka Huawei ir viens no pasaules līderiem platjoslas sakaru tīklu veidošanā un otrs lielākais sakaru tehnikas ražotājs pasaulē. No 9 nacionālajiem platjoslas tīkliem, kuri tiek būvēti pasaulē, Huawei piegādā tehniku astoņiem, tai skaitā arī Lielbritānijai, kurai pēdējo sešu gadu laikā Huawei ir vienīgais piegādātājs.

Cīņa par kontraktiem turpinās.

Avots: Govt bans Huawei from NBN tenders.

Vēl par līdzīgu tēmu:

1 comment to Nevēlas Ķīnas sakaru tehniku

  • ZBH

    Droši vien nav aizmirsuši 2 gadus veco neparasti ātri noklusušo WTF ar 15% pasaules interneta trafika caur Ķīnas serveriem.