Facebook lamatas

Pavisam nesen atklātībā parādījās ziņas, kā kādi nenoskaidroti cilvēki ir apmuļķojuši NATO vadību. Nezināmie izveidoja Facebook viena no augstākajiem NATO militārajiem komandieriem — admirāļa Džeimsa Stavridi, kurš šobrīd ir NATO apvienoto spēku augstākais komandieris, viltus profilu.

Augstākie britu virsnieki un Aizsardzības ministrija un vēl atsevišķas augstas amatpersonas saņēma “draudzības uzaicinājumus” no šī viltus konta un tos pieņēma. Pieņemot šos “draudzības uzaicinājumus”, viņi svešajiem atklāja savu privāto informāciju, tādu kā privāto e-pasta adrese, telefonu numurus, ģimenes sastāvu, fotogrāfijas un vēl visu ko, kas parasti ir paredzēts tikai draugu lokam, un kas var noderēt jau tālāk darbībām pret šīm personām.

Tiešu draudu, ka caur Facebook ir noplūduši militāri noslēpumi, nav. Nav arī skaidrs, kas šo viltus profilu ir izveidojis. Tiek izteiktas aizdomas, ka tie varētu būt ķīnieši, bet tiešu pierādījumu tam nav.

Šobrīd šis viltus profils ir atslēgts. Parasti šādi profili tiek atslēgti 24 līdz 48 stundu laikā pēc to apzināšanas. Sakarā ar arvien biežākiem slavenību viltus profiliem, Facebook pagājušajā mēnesī sāka ieviest slavenību apliecinātus un pārbaudītus profilus, bet tādu vēl nav daudz.

Avoti:

Comments are closed.