Minsteres jautrie velosipēdisti

Vācijas pilsētā Minsterē, kas pazīstama kā universitātes pilsēta, bet latviešiem vispirms asociējas ar latviešu ģimnāziju, ir problēmas ar velosipēdistiem. Kā pastāstīja pilsētas domes pārstāvis Martins Šulce-Verners, problēma ir ar iereibušiem velosipēdistiem. Lai ar šo postu cīnītos, pilsētā tiek pieņemti jauni noteikumi, saskaņā ar kuriem tiem velosipēdistiem, kuri tiks pieķerti braucot ar alkohola līmeni asinīs virs 1.6 promilēm (1.6 parts per thousand, vai tiešām tik liela pieļaujamā norma?) tiks aizliegts pilsētā braukt ar velosipēdiem.

Ja tie tiks pieķerti pārkāpjot šo aizliegumu, viņiem tiks piespriests naudas sods vismaz €500 apjomā.

Martins Šulce-Verners pastāstīja, ka pagājušajā gadā starp velosipēdistiem ir bijuši astoņi nāves gadījumi un pieci no tiem bijuši dzērumā. Pagājušajā gadā policija apturējusi 135 velosipēdistus, kuriem alkohola saturs asinīs pārsniedzis jau pieminētās 1.6 promiles. Ja līdz šim varas iestādes spējušas sodīt tikai tos velosipēdistus, kuriem bijušas vadītāja apliecības un 26 velosipēdisti esot zaudējuši savas autovadītāja apliecības, tad tagad jaunā kārtība attiekšoties uz visiem velosipēdistiem.

Personām, kurām būs aizliegt vadīt velosipēdus, būs jāiziet tādi paši medicīniski-psiholoģiski testi kā tiem autovadītājiem, kuriem atņemtas tiesības vadīt auto par braukšanu reibumā.

Avots: Drunk cyclists face bike ban in university town.

1 comment to Minsteres jautrie velosipēdisti

  • SS

    Kāds pārsteigums par normu? Mazas promiles, kas velosipēda vadīšanu kritiski neietekmē. Ne citus sabraukt, ne arī tik daudz, lai pats gluži klātos uz brauktuves priekšā kam smagākam.