Degviela tiks ne visiem

Nesen jau te tika pieminēts, ka Lielbritānijā ir prakse neapdrošinātus transporta līdzekļus izņemt no satiksmes, jo šādi transporta līdzekļi ar daudz lielāku varbūtību izdara pārkāpumus.

Šobrīd Lielbritānijā tiek apspriesti ierosinājumi šādu praksi paplašināt un papildus policistiem iesaistīt video kameras degvielas uzpildes stacijās. Braucēji varēs uzpildīt savus braucamos tikai tad, ja stacijas video kamera būs atpazinusi un piereģistrējusi mašīnas numuru. Šobrīd līdzīgas sistēmas tiek uzstādītas pēc pašu degvielas uzpildes operatoru iniciatīvas kā līdzeklis, lai samazinātu degvielas zādzības. Jaunās kārtības priekšlikumos ir paredzēts, ka iegūtā auto numura informācija tiks salīdzināta ar DVLA datu bāzi un, ja izrādīsies, ka auto nav apdrošināts vai arī par to nav nomaksāti nodokļi, degvielas sūkni iedarbināt nevarēs. Valdība cer, ka tā izdosies samazināt braukšanu bez apdrošināšanas, ko dara apmēram 1.4 miljoni vadītāju Lielbritānijā. Šobrīd Lielbritānijā bez apdrošināšanas brauc apmēram katrs divdesmitpiektais vadītājs un tas ir sliktākais rādītājs Rietumeiropā.

Saskaņā ar nesen publicētiem datiem, katru gadu neapdrošināti un nenoskaidroti vadītāji izraisa negadījumus, kuros iet bijā 160 un tiek ievainoti 23 tūkstoši cilvēku.

Valdībā plāno tuvāko nedēļu laikā tikties ar lielākajām degvielas uzpildes firmām un apspriest šo ideju. Daži degvielas tirgotāji uzskata, ka te tiek iets pārāk tālu un ka tas apdraudēs degvielas uzpildes staciju darbiniekus.

Avots: CCTV at petrol stations will automatically stop uninsured cars being filled with fuel

Iepriekš par tuvu tēmu: Nav apdrošināšanas – ej kājām: Lielbritānijas prakse.

6 comments to Degviela tiks ne visiem

 • vdl

  a ja es gribu benzhu zaales pljaaveejam?

 • Vecis

  vdl, ar rokām tak nenesīsi tam zāles pļāvējam bendžu mājās. Droši vien brauksi pakaļ ar autiņu kuram ir apdrošināšana.

 • vdl

  nu ja ljaus kannaa likt ta man nav probleemu katru dienu kannot prieksh cita auto :) ( nav jau taa ka man buutu par ko satraukties – bet idejiski )

 • hvz

  Idejiski tas radīs citas problēmas. Ja jau cilvēks brauc bez apdrošināšanas, tad nākamais solis – benzīna zagšana pagalmos un sētmalēs no bākām ir tikai laika jautājums.

 • SS

  Ja pirms katra izbrauciena jātaisa pastaiga ar kannu rokās uz pāris km vai regulāri vietējā apkaimē jāsāk notecināt stratēģiskais resurss – čakara vai, attiecīgi, riska faktors krietni pieaug, attiecīgi samazinās OCTA nepirkšanas izdevīgums.

 • Nu un kas traucētu noparkot autiņu tankštelles stāvvietā un pieet pie pistoles ar kannu? Nekur īpaši jāstaipās nav un 20l kannu pārdesmit metrus panest arī nav liela bēda. Domāju, ka tas neko vairāk par prāta čakaru nenesīs. Vēl jo vairāk, gribētu redzēt, kā tas darbosies ar ārzemju numuriem. Nu, piemēram, kā tagad ES — tiklīdz esi pāri savas valsts bomim, vari uz fotoradariem kaut uzkakāt, neviens tev neko neizdarīs.