Draudi ASV militārajam spēkam

ASV valdība ir veikusi pētījumu, kas identificē kārtējos draudus ASV drošībai, atkal no Ķīnas puses, bet šoreiz šie draudi izpaužas citādāk.

Izmeklētāji izveidoja viltus firmu, kura it kā iepirka rezerves daļas ieroču sistēmām un izrādījās, ka 334 no 396 piedāvājumiem nāca no Ķīnas. Firma veica 16 pirkumus no 13 ķīniešu piegādātājiem un neatkarīga pārbaužu veicēja laboratorija konstatēja, ka visi pirkumi bija viltojumi.

ASV senātā šo situāciju raksturoja kā ļoti bīstamu. Tā apdraud gan nacionālo drošību, gan militārpersonu dzīvības, turklāt tā vairo bezdarbu ASV. Šis pētījums arī parāda, cik viegli ķīniešu viltojumi nonāk ASV teritorijā. Vienlaikus pētījuma veicēji norāda, ka pētījums ir bijis mazā mērogā un nevar pilnībā raksturot situāciju kopumā.

Septiņas iepirktās rezerves daļas ar it kā autentiskiem numuriem bija tādas, kuru ražošana ir izbeigta, piemēram F-15 iznīcinātājam, V-22 Osprey vertikālās pacelšanās lidmašīnai un atomzemūdenēm. Visas šīs rezerves daļas pārbaudē tika atzītas par viltojumiem.

Piecas no iepirktajām daļām bija ar it kā īstiem numuriem, bet to ražošanas datumu kodi bija pēc tam, kad patiesībā šīs daļas vairs jau neražoja. Arī šīs visas daļas pārbaudē tika atzītas par viltojumiem. Tāpat tika nopirktas četras rezerves daļas, kurām nebija pilnīgi nekāda sakara ar autentiskām daļām, kas parāda tikai to, ka piegādātāji ir gatavi piegādāt visu, arī to, kā patiesībā nemaz nav.

Pārbaudē tika konstatēts arī, ka viltus firma, kas tika izveidota šī pētījuma vajadzībām, bez lielām grūtībām ieguva dalību divās ASV valdības iepirkumu interneta sistēmās, bet trešā to noraidīja. Neviena no sistēmām neesot pārbaudījusi šīs viltus firmas uzrādītās atsauces.

Avots: Internet search yields bogus arms parts from China.

1 comment to Draudi ASV militārajam spēkam

  • piecipieci

    Viss mūsu tirgū tiek ražots Ķīnā, kvalitatīvākas mantas (made in Germany) ar ķīnieša – pieaugušā rokām, nekvalitatīvākās (made in china) ar ķīnieša – bērna rokām.

    Mūsdienu tautas sakāmvārds.