Vācijā strauji pieaudzis uzbrukumu skaits policistiem

Vācu laikraksta “Bild” rīcībā nonācis kāds slepens policijas ziņojums, kurā ir statistikas dati par uzbrukumiem policistiem.

Uzbrukumu skaits policistiem pēdējo piecu gadu laikā Vācijā ir dubultojies, un tikai pagājušajā gadā vien dzīvībai bīstamus ievainojumus guvuši 540 kārtības sargi. 2011. gadā reģistrēti 1228 vardarbīgi incidenti, kuros cietuši 2505 policisti. Salīdzinot ar 2010.gadu, šie skaitļi attiecīgi auguši par 12 un 21%.

Uzbrukumos, kuros pielietoti aukstie ieroči, piemēram, akmeņi, nūjas vai naži, smagus ievainojumus guvuši 540 policisti. Vēl 23 policisti pērn tikuši sašauti, taču, par laimi, neviens no viņiem nav cietis nāvīgi.

Ziņojumā par īpaši bīstamām atzītas ļaužu pārpildītas vietas un situācijas — dzelzceļa stacijas, lidostas, demonstrācijas un futbola mači.

2011. gadā vardarbīgo uzbrukumu skaitu īpaši vairojuši vides aktīvisti, kas cīnās pret kodolatkritumu pārvadāšanu.

Vairāk nekā puse no uzbrucējiem nozieguma izdarīšanas brīdī bijuši alkohola vai narkotiku reibumā, bet vairāk nekā desmit procenti no uzbrucējiem bijušas sievietes, savukārt ceturtā daļa nebija Vācijas pilsoņi.

Visbīstamākā starp lielajām Vācijas pilsētām ir Berlīne, kur 2011. gadā dienesta pienākumu pildīšanas laikā ievainoti aptuveni 290 policisti. Hamburgā cietuši 208 policisti, Minhenē – 205, bet Frankfurtē – 162.

Avots: Attacks on police double in five years.

3 comments to Vācijā strauji pieaudzis uzbrukumu skaits policistiem