februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Āzis par dārznieku?

Bijušais sisadmins Nails Nizamovs tiks notiesāts par Tatarstanas Ieslodzījuma vietu pārvaldes dienesta informācijas zagšanu.

2010. gada jūnijā Nizamovs tika notiesāts nosacīti uz pusgadu par zādzības veikšanu. Viņam šī soda laikā regulāri bija jāierodas kriminālizpildes inspekcijā. Inspekcijas darbinieki uzzināja, ka Nizamovs labi orientējas IT tehnoloģijās un palūdza viņu uzstādīt uz viņu dienesta datoriem antivīrusu programmas un turpmāk atjaunināt tās.

Antivīrusu uzstādīšanas laikā Nizamovs pamanīja uz datoriem datu bāzes “AKUS” (automatizēta ieslodzīto uzskaite) un “Pasporta 2007″ (Pases 2007). Informāciju viņš pārkopēja uz USB atmiņu, bet mājās to apskatīt tomēr nespēja, jo bāzes izrādījās aizsargātas ar paroli.

Pēc tam Nizamovs inspekcijas datorā uzstādīja programmu, kas reģistrē taustiņu nospiedienus un ar tās palīdzību uzzināja paroli. Pēc tam viņš iegūtos datus publicēja internetā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes iekšējās drošības darbinieki vainīgo atklāja 2011. gada beigās. Viņš savu vainu ir pilnībā atzinis un viņam tagad jāgaida tiesa, bet inspekcijas darbinieki, kuri pieļāva informācijas noplūdi, jau ir saņēmuši disciplinārsodus.

Avots: Осужденный сисадмин украл базу данных у ФСИН

2 comments to Āzis par dārznieku?

  • keke

    hm, interesanti kāda Nailam bija motivācija publicēt tādu info? kaut kā neredzu jēgu.. nu labi, nokopēja, bet naf vaidzēja netā bāzt? Es saprastu, ja tas būtu “whistleblowing” tipa info, bet pases dati un u.c… nu nez… es teiktu, pats vainīgs.

    • BOFH

      Pazīmēties. Tā pat kā visos tīņu portālos – jo tev vairāk “+” jo tu jūties krutāks un cienījamāks… :>