februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Irāna ierobežo internetu

Tas, ka Irāna ierobežo interneta piekļuvi savā valstī, bloķējot nevēlamu saturu, nav nekāds jaunums. Nav jaunums arī, ka sakari ar ārzemēm tiek rūpīgi kontrolēti, tai skaitā arī ar dziļu pakešu inspekciju, kas notiek ar tehniku, kas iepirkta rietumu valstīs, tai skaitā arī Izraēlā ražotu tehniku. Acīmredzot, šajā nozarē ideoloģiskām pretrunām netiek pievērsta uzmanība.

Jaunums ir tas, ka pēdējās dienās Irāna sāk ierobežot arī šifrētās plūsmas, piemēram SSL un TLS, arī piekļuvi Tor tīklam.

Kā atbildi uz šiem ierobežojumiem Tor projekts izmēģina jaunu ideju — šifrētie sakari, kas neizskatās šifrēti. Lai apmānītu pakešu inspekciju, Tor izmēģina jauna veida tiltu uz internetu, kuru viena grupa sauc par “obfsproxy” vai obfuscated proxy. Latviski to varētu saukt par maskētu proxy.

“Pasākuma ideja ir likt jūs Ferrari izskatīties pēc Toyota, apkārt Ferrari uzbūvējot Toyota čaulu no oriģinālām Toyota detaļām. Toyota kalpotu parastiem sakariem, bet apakšā noslēptais Ferrari nodrošinātu šifrētos sakarus” — stāsta Tor izpilddirektors Endrjū Levmans.

Piemēram, jūs vēlaties izskatīties pēc XMPP čata, nevis SSL. Maskētais proxy sāk darbību, jūs izvēlaties XMPP un maskētais proxy emulē XMPP līdz līmenim, kad pat vismodernākā pakešu inspekcija neatrod tur nekā aizdomīga. Pagaidām gan šī tehnoloģija ir pilnīgā alfas fāzē un pašreizējā formā var darboties tikai tik ilgi, līdz Irāna atradīs tai pretlīdzekļus. Pagaidām izstrādātais rīks maskē tikai SSL, TLS kā SOCKS protokolu, kuru izmanto proxy serveri, bet nākotnē ir cerība tikt galā ar jebkuru plūsmu, ieskaitot http.

Pirmie lietotāji saka, ka, neskatoties uz dažām kļūmēm un nepilnībām, kopumā sistēma ar maskētajiem proxy valstī strādājot labi.

Avots: As Iran Cracks Down Online, Tor Tests Undetectable Encrypted Connections

2 comments to Irāna ierobežo internetu