februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Krievijas specdienestos pārbaudīs virsniekus

Drīzumā Krievijas Ārējās izlūkošanas dienestā, Federālajā drošības dienestā un Galvenajā izlūkošanas pārvaldē notiks plaša augstāko virsnieku pārbaude. Kā pastāstīja avots Krievijas Drošības padomē, īpaša uzmanība tiks pievērsta tiem virsniekiem, kuriem ir pieauguši bērni, kuri iegūst izglītību vai strādā ārzemēs, tai skaitā NVS valstīs.

Sarunas biedrs neprecizēja, kādas būs pārbaužu metodikas, bet piebilda, ka pārbaudes būs dažādas un individuāli pieskaņotas. Tāpat viņš pastāstīja, ka pārbaude ar “melu detektoru” nedot 100% pārliecību, jo var tikt izmantotas pretdarbības metodes. Tādēļ šāda pārbaude tiek izskatīta kā iemesls rūpīgāk izpētīt pārbaudāmo.

Drošības padomes pārstāvis uzsvēra, ka masveidīgā augstāko virsnieku pārbaude saistīta ar Ārējās izlūkošanas dienesta pulkveža Ščerbakova nodevību un ar tām ziņām, kas bija iegūtas un bija saistībā ar viņa tuviniekiem, kuri dzīvoja Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pārstāvis pastāstīja, ka specdienestu darbinieku tiesības netiks aizskartas, jo ir iekšējās instrukcijas, saskaņā ar kurām virsniekiem ir jāziņo par radiniekiem, kuri dzīvo ārzemēs. Viņš neizslēdza, ka pārbaužu rezultātā var tikt risināti jautājumi par atsevišķu darbinieku tālāko dienestu.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc šādu pārbaužu nebija agrāk, pārstāvis atbildēja, ka šādas pārbaudes tika veiktas, tikai to rezultātus maz ņēma vērā.

Avots: В спецслужбах России пройдет тотальная проверка офицеров

Tiem kas nezina — pulkvedis Ščerbakovs amerikāņiem 2010. gadā izdeva Krievijas spiegu grupu, kurā bija arī kopš tā laika populārā un daudz fotogrāfētā Anna Čepmena. Par Ščerbakovu par palasīt, piemēram šeit: Кто он, полковник Щербаков.  Tiesa, ir ziņas, ka Ščerbakovs patiesībā ir bijis Potejevs: “Интерфакс” узнал настоящую фамилию “полковника Щербакова”, bet tās jau ir detaļas, kas maz ko maina kopējā stāstā.

Comments are closed.