februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Augstās tehnoloģijas atkritumu tvertnēs

Gatavojoties 2012. gada Olimpiādei, Londonā notiek lieli un ne tik lieli sagatavošanās darbi. Cita starpā, pilsētas varas iestādes ir ieplānojušas, ka iedzīvotāji un pilsētas viesi mēslos un ka viņu ērtībai vajadzētu atkritumu tvertnes. Protams, Londonā arī agrāk uz ielām bija atkritumu tvertnes, bet firma Renew ir izstrādājusi un sākusi pilsētas centrālajā daļā uzstādīt kaut ko pavisam jaunu:

Protams, šīs jaunās atkritumu tvertnes ir bumbu drošas, jo Londonā apzinās, ka liels notikums ar lielu viesu skaitu var būt interesants mērķis arī teroristiem. Par konkrētu izturību pret spridzekļiem ziņu nav, bet jau pats tvernes ieejas caurums rāda, ka tur iemetamo atkritumu fiziskais izmērs ir ierobežots.

Daudz plašākas ir pieejamās ziņas par elektroniskajām tehnoloģijām. Katra 1880 dolāru (pēc citām ziņām – 30 tūkstošu mārciņu) vērtā tvertne ir aprīkota ar WiFi, caur kuru paredzēts piegādāt tirgus ziņas, galveno ziņu virsrakstus un laika ziņas, kā arī informāciju par sportu, modi, ceļojumiem, mākslu un izklaidi. Šī informācija tiks demonstrēta arī uz tvertnes ekrāniem. Transporta traucējumu vai ārkārtas situāciju gadījumos uz šiem ekrāniem tiks rādīta ārkārtas situāciju dienestu informācija un tādā veidā par to tiks informēti iedzīvotāji.

Avoti:

Man gan vairāk izskatās, ka firmas nodoms ir izvietot pilsētas centrā advancētus reklāmas rādāmos agregātus, bet lai mērķi padarītu kaut kādā veidā pievilcīgāku pilsētai, ir izdomājuši to apvienot ar atkritumu tvertnēm. Augsti tehnoloģisks izpildījums, bet pati doma nav īpaši jauna. Atceros, ka pirms gadiem pat Rīgā bija kantainas atkritumu tvertnes pie apgaismojumu stabiem piestiprinātas, kurās it kā bija paredzēts izmest tukšās pudeles. Patiesībā šo tvertņu izvietojums un izmantojums bija tikai kā virsma priekš reklāmu rādīšanas garāmbraucošajiem auto. Un tās bija papildus galvassāpes miesassargiem un citiem par drošību domājošiem cilvēkiem.

Comments are closed.