februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Velosipēdisti un ķiveres

Nīderlandes velosipēdistu apvienības žurnāla jaunākajā numurā ir teikts, ka velosipēdistu ķiveres dod velosipēdistiem viltus drošības sajūtu un velosipēdistu ķiveru obligāta lietošana novedīs tikai pie tā, ka cilvēki mazāk brauks ar velosipēdiem.

Velosipēdistu ķiveres var pasargāt galvas pret nopietnām smadzeņu traumām, ja velosipēds ir stāvošs, bet ja tā ātrums pārsniedz 20 km/h, kas ir viegli sasniedzams ātrums krītot no lēni braucoša velosipēda, ķivere aizsargā maz, raksta Teo Zīgers.

Teo Zīgers raksta:

Jāpiezīmē, ka kalnu velosipēdistu (mountain bikers) un sacīkšu braucēju skaits, kuri nonāk slimnīcās ar vai bez ķiverēm, ir gandrīz vienāds. Ķivere dod viltus drošības sajūtu. Ķivere nepasargās, ja jūs sadursieties ar auto un bieži vien nepalīdzēs arī tad, ja sadursmē nav iesaistīts otrs satiksmes līdzeklis, jo ķivere nav pienācīgi nostiprināta.

Tā vietā, lai ieviestu obligātas velosipēdistu ķiveres, Nīderlandes pašvadībām ir jāuzlabo velosipēdistu apmācība skolās un jāuzlabo velosipēdistu celiņi, uzskata velosipēdistu apvienība.

Zīgers norāda, ka saskaņā ar Nīderlandes satiksmes drošības padomes datiem, 60% cilvēku brauktu ar velosipēdu mazāk, ja ķiveres būtu obligātas. Sabiedrības veselības institūts RIVM ir aprēķinājis, ka tas sabiedrībai izmakātu kopumā daudz dārgāk, nekā obligāto ķiveru dotie labumi.

Avots: Helmets make cycling less safe, says Dutch cycling union

Man šķiet, ka Nīderlandes velosipēdistos ir vērts ieklausīties, viņi ir nozares eksperti.

13 comments to Velosipēdisti un ķiveres

 • trakais_vells

  Pilnīgi piekrītu! Es bračakm puikas un savu meitu arī mācu braukt ne tikai pa ceļu, bet arī pāri šķēršļiem, izvairīties no zariem u.t.t..

 • raganeenC

  Piekrītu, ka katram jādod iespēja izvēlēties – likt ķiveri vai nē.
  Bet nepiekrītu, ka negadījumā nav svarīgi – ir bijusi ķivere vai nav. Bez tās galvas trauma visticamāk būs nopietnāka. Bet, protams, ķiveres esamība nenozīmē, ka negadījumā viss beigtos bez traumām.
  Ķiveri vajag, bet tas katram pašam jāsaprot; brauksim droši!

 • yyy

  Cik man ir sanācis krist no velosipēda, parasti sadauza kājas (labā kājas ceļgalu) un rokas (ja turas pie stūres vai ir pietiekoši biezi cimdi, tad tā ir nenozīmīga problēma). Nevaru iedomāties, kā būtu jānokrīt, lai sadauzītu galvu.

  • Attiecīgi, ja tu nevari iedomāties, kā būtu jānokrīt, lai sadauzītu galvu, tad tu domā, ka ķiveres nav nepieciešamas? Nu tad nevelc ar, jo izskatās, ka ķiverei tur nebūs, ko sargāt.

   • BOFH

    Esmu daudz un visādi kritis no velosipēda, bet neatceros, ka to būtu kādreiz izdarījis uz galvas. Pie tam, lai klasiskā velosipēdu ķivere kaut ko aizsargātu – ir jānokrīt tiešām uz GALVVIDA (ar kājām gaisā), neder no sāniem, vai uz deguna vai uz pakauša.

    • Labi, es saprotu. Pieņemsim, ka neviens cilvēks uz galvas nekur nekrīt un galva visu laiku ir megadrošībā.

     Bet, ja kritiens ir neveiksmīgs un tomēr tā ir galva, kas cieš un tajā nav uzvilkta ķivere es esmu pārliecināts, ka sekas būs sliktākas nekā, ja ķivere būtu uzvilkta. Nav diskusija par to, cik bieži ir galvas kritieni, bet gan par to, ka no traģiskām sekām ķivere pasargā labāk nekā zils gaiss.

     Un jā, seju ķivere nepasargās, bet visas mūsdienu ķiveres sargā galvas aizmuguri un daļēji arī sānus.

     Turklāt ne jau visi cilvēki ir tik tilzi un krīt paši no sevis, ķivere ir domāta arī sadursmēm, kurās nevar paredzēt pret ko tā galva tiks atsista.

    • Ginc

     Klasiska velosipēda ķivere lieliski pasargā kritienā uz pakauša. Ne par velti viņām ir speciāls sabiezinājums pakaļpusē. Tiesa – arī man reāli kritieni no velo ir beigušies ar sadauzītām kājām, 1x lauztu roku un nobrāztām plaukstām.

    • ZBH

     Divi paziņas ir izdauzījuši sev zobus. Maucās pilsētas apstākļos.

     • ZBH

      Sorry, tomēr 3.

     • Oto

      Krītot esmu nomaucies uz sejas vienas puses, bet arī tikai tāpēc, ka priekšējais ritenis pēkšņi noķīlēja un labā ātrumā. Ķivere nebūtu līdzējusi, jo seju nepasargā. Tās veloķiveres patreizējā izskatā ir bezjēdzīgas.

  • galva

   zini, es arī nezinu kā var nokrist uz galvas, jo nokritu tā, ka izrubījos un neatceros ne kādu laiku pirms, ne pēc kritiena.
   tolaik ar velo braucu daudz, bet vienmēr esmu lepojusies ar labu līdzsvaru un ātru reakciju, līdz ar to es prakstiski nekad nekrītu.
   tajā reizē vienkārši braucu līdz vienā brīdī pazuda filma (uz aptuveni 20 minūtēm) un atjēdzos jau mājās, vannasistabā šķaidoties ar asinīm – rezultāts – 2 izsisti priekšzobi, lauzts deguns, vidēji smags smadzeņu satricinājums un pāris šuves uz sejas. pārējam ķermenim ne skrambiņas, pat ne mazākās. traumpunktā, kur brīnījos kā tā var apkrist man teica, ka velosipēdistus visbiežāk vedot tieši ar šamlīdzīgām traumām.

   arī viena mana paziņa nogāzās diezgan līdzīgi. tiesa ne tik smagi, bet arī bija traumēti zobi, viegls smadzeņu satricinājums un šuves. + viena roka arī laikam.

   nedomāju, ka ķivere būtu mani pasargājusi no zobu izdauzīšanas, bet vismaz no smadzeņu satricinājuma varēja izglābt.

 • team

  Geniaals teikums, piespradiishu Miit pie baara: “Man šķiet, ka Nīderlandes velosipēdistos ir vērts ieklausīties, viņi ir nozares eksperti.”

 • ZBH

  Ja ķivere nav full-face, tad tā ir hnya pēc definīcijas, jo, maucoties pār ragiem, aizsargās tikai paura kaulu šuves.