februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Braukšana bez biļetes Vācijā

Vācieši paši uzskata, ka braukšana bez biļetes sabiedriskajā transportā Vācijā sāk pieņemt nacionālas epidēmijas apjomus.

Lai cīnītos ar bezbiļetniekiem, Vācijas transporta kompāniju asociācija VDV atkārtoti ir ierosinājusi palielināt sodus bezbiļetniekiem. Pirmo reizi noķertajiem sodu ir ierosināts palielināt līdz €60 no pašreizējiem €40, bet atkārtotos gadījumos sodi būtu lielāki (līdz €120) un varētu iestāties pat kriminālatbildība. Līdzīgas VDV iniciatīvas bija jau 2009. gadā, bet toreiz zemju transporta ministri tās noraidīja.

Toreiz VDV vērtēja, ka apmēram 3% no visiem pasažieriem brauc bez biļetes vietējos autobusis, metro un vilcienos. Tagad šādu “zaķu” īpatsvars ir pieaudzis līdz 3.5%, bet situācija ir mainījusies arī dēļ sociālajiem tīkliem, un cilvēki sazinās Facebook un Twitter, kā izvairīties no kontrolēm sabiedriskajā transportā. Bezbiļetnieki ir sākuši organizēties tiešsaistē un braukšana bez derīgas biļetes sāk tikt uzskatīta par nekaitīgu.

Atšķirībā no daudzām citām valstīm Vācijā nav jāšķērso nekādas barjeras, pirms nokļūt vilcienā, tāpēc Vācijā iekļūt vilcienā bez biļetes ir viegli. Epizodiskie biļešu kontrolieri var pavaicāt uzrādīt biļetes, bet nemaksātāji reizēm brauc mēnešiem, pirms tiek notverti.

VDV lēš, ka transporta pakalpojumu sniedzēji ik gadus zaudē 250 miljonus eiro nesaņemtos ienākumos un ir spiesti izdot 100 miljonus eiro algojot biļešu kontrolierus. Par to visu samaksā godīgie klienti caur augstākām biļešu cenām.

Avots: Public transport fare dodging an ‘epidemic’

Šķiet, ka stāsts, ka Hitlera laikā bezbiļetnieki tikuši izvesti ārā no kāda vilciena un uz vietas nošauti, pēc kā vācieši ilgus gadus cītīgi pirka braukšanas biļetes, ir pamatīgi novecojis, vai arī vispār nekad nav bijis taisnība.

6 comments to Braukšana bez biļetes Vācijā

 • ZBH

  Stāsts par Hitlera laiku esot fakts, bet nevis kā sistēma, bet tikai kā 1 (viena) pati epizode, ko īstenībā pretlikumīgi izveica uz savu roku, IIRC, 2 atsaldētie no kaut kādas zonderkomandas (piemirsu, kuras tieši), AFAIR pa miglu pakāpē ne augstāki par seržantu.

 • Kŗemilek

  Līdzīgu stāstu esmu dzirdējis par bulciņu zagšanu Vācu laikā tepat, Liepājā. Zaglis esot uz vietas (bēgšanas laikā) nošauts. Un tas esot tur uz visu Vācu laiku pielicis punktu jebkādām zādzībām no veikaliem.
  Skarbi, protams, bet – kādi laiki, tādi likumi…

  • ZBH

   Bēgšanas laikā viņš varēja izraisīt banālas aizdomas patruļai un neapstāties uz Halt! pieprasījumu. Tas tomēr bija ausvaisu laiks pat laukos, kur nu vēl tādas militārās ostas pilsētā.
   Tas tā, ja izslēdzam urban legend.