februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Irāna, sankcijas un kiberkarš

Irānas ziņu aģentūra Mehr ar atsauci uz Irānas Informācijas un sakaru tehnoloģiju ministru Rezu Taghipouru ziņo, ka Irāna ir aizliegusi importēt ārzemju datordrošības programmas. Ministrs pastāstīja, ka importēto programmu vietā tiks piedāvāta pašu irāņu izstrādātas programmas. Viņš pastāstīja, ka pašu valstī veidotās programmas arvien kļūstot labākas un ka Irāna lietos tās, nevis ārzemju programmas, kurām nevarot uzticēties.

Vienlaikus ir ziņas, ka antivīrusu un citas datoru drošības programmas ir iekļautas aizliegto programmu sarakstā un ka Irānai faktiski nav citas izejas, kā vien izstrādāt pašiem savus aizstājējus. Piemēram, antivīrusu atjauninājumi līdz Irānai nenotiek un attiecīgi irāņu datorsistēmas pret tiem kļūst arvien neaizsargātākas.

Ir arī parādījušās ziņas, kāds ir bijis Stuxnet vīrusa iespaids. Kāds Irānas Drošības ministrijas vadošs darbinieks novērtēja, ka Stuxnet bija inficējis apmēram 16 tūkstošus datoru Irānā. Agrāk irāņi apgalvoja, ka Stuxnet iespaids ir bijis neliels, jo tas inficējis tikai nelielu skaitu no viņu urāna bagātināšanas centrifūgām un ka Irānas zinātnieki veiksmīgi esot ar to tikuši galā, pirms tas izdarījis lielākus postījumus. Kā zināms, Stuxnet lika atklātajām centrifūgām darboties tām mehāniski nepiemērotos režīmos, līdz tās fiziski tika bojātas.

Tagad ir parādījušās ziņas, ka patiesībā Stuxnet iedarbība ir bijusi visai efektīva un ka Irānas kodolprogramma rezultātā ir kavēta par diviem gadiem.

Avoti:

1 comment to Irāna, sankcijas un kiberkarš

  • keke

    Tam, ka “nevar uzticēties” – piekrītu pilnībā… tak nevienam normālam juzerim nav ne jausmas ko visi tie “adobe updeiti” , automātiski win updeiti u.t.t. dara Online.. piemēram, kāpēc kaut kādam mistiskam ar netu īpaši nesaistītam procesam pēķšņi vaig savienojumu ar tīklu…