februāris 2012
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Zagtas informācijas vairumtirdzniecība

Drošības firma Trusteer Research saka, ka ir atklājusi divas vietas, kur kibernoziedznieki reklamē klientu vārdu un paroļu tirdzniecību dažādām interneta vietnēm, tai skaitā Facebook un Twitter. Piedāvājumā ir lietotāji no visas pasaules, un to informāciju var nopirkt vairumā, vai arī jau atlasītu no noteiktām valstīm (piem. ASV, Lielbritānija, Vācija) un kopā ar šo informāciju var iegādāties arī papildus personisko informāciju, piemēram e-pasta adreses.

Trusteer savā blogā saka, ka Facebook un Twitter nav kibernoziedznieku galvenie uzbrukumu mērķi. Daudz vairāk viņus interesē piekļuves informācijas bankām. Uz šādas informācijas ieguvi ir tēmētas Zeus, Spyeye un cita kaitīgā programmatūra, kura pēc datora inficēšanas ir konfigurēta uzbrukumiem bankām. Vienlaikus ar banku piekļuves informāciju šie trojāņi savāc arī piekļuves informāciju citām vietnēm un kibernoziedznieki mēģina ar to tirgoties un monetizēt savu guvumu.

Reklāmās neparādās informācija, cik daudz datoru ir inficēti, bet noziedznieki apgalvo, ka viņiem ir arī 80 GB no inficētajiem datoriem zagtu datu.

Trusteer saka, ka šis atradums parāda kibernoziedznieku darbības plašo apjomu, kuru padara iespējamu visai attīstītā kaitīgā progammatūra.

Avots: Cybercrooks set up ‘factory outlet’ for Facebook, Twitter login data

Ja vēl atceramies, ka ļoti daudziem ir nelāgs paradums vienas un tās pašas paroles izmantot daudzās vietās…

Comments are closed.