janvāris 2012
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Jauna tehnika ieroču atklāšanai

Ņujorkas policijas komisārs Rejs Kellijs pastāstīja, ka pilsētas policijas departaments kopā ar Pentagonu strādā pie skenera, kurš varētu no attāluma atrast slēptus ieročus uz nēsātājiem.

Ierīce skenē dabisko starojumu no apskatāmā cilvēka un spēj pamanīt, ka kādā vietā enerģijas plūsmu bloķē kādi priekšmeti, piemēram ieroči. Kellijs piebilda, ka tehnoloģija izskatoties ļoti cerīga un ka tas būtu veids, kā atrast ieročus bez fiziskas pārmeklēšanas.

Ierīce, kura līdz šim vairāk zināma kā terahercu frekvenču diapazona attēlveidojoša iekārta, izmanto tehnoloģiju, kas līdzīga nakts redzamības iekārtām, kuras detektē infrasarkanos starus. Bet, atšķirībā no infrasarkanā starojuma, terahercu diapazona radioviļņus apģērbs nebloķē.

Ierīca tiek izstrādāta kopā ar Aizsardzības ministrijas pretterorisma nodaļu, kura ir izrādījusi interesi par šo tehnoloģiju, lai atklātu spridzinātājus-pašnāvniekus un līdzīgus draudus. Ierīci potenciāli varētu uzmontēt patruļas automašīnai vai novietot vietā, kur ir bieža šaudīšanās.

Prototips šobrīd tiek testēts policijas šautuvē Bronksā un ir pierādījis savu efektivitāti attālumos no 3 līdz 5 metriem. Policija cer, ka efektīvas darbības attālumu izdosies palielināt līdz apmēram 25 metriem.

Par jaunajiem skeneriem, par kuru gatavību reālai izmantošanai vēl nav nekādu konkrētu prognožu, savu satraukumu jau ir izrādījušas kādas cilvēktiesību un privātuma aizstāvju grupas.

Šobrīd policija slēpto ieroču atklāšanai izmanto fizisku novērošanu un zināšanas, kā izskatās, kā uzvedas un kādas kustības ir raksturīgas cilvēkiem, kuri slēpti nēsā ieročus.

Avoti:

1 comment to Jauna tehnika ieroču atklāšanai