janvāris 2012
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Mafija Itālijā – lielākā banka valstī

Ekonomiskās krīzes laikā Itālijas organizētā noziedzība ir padarījusi stingrāku kontroli pār Itālijas ekonomiku, un kļuvusi par valstī lielāko “banku”. Ziņojumā Criminality’s Grip On Business teikts, ka organizētās noziedzības gada apgrozījums šobrīd ir ap 140 miljardiem eiro (ap 7% no iekšzemes kopprodukta), ka peļņa pārsniedz 100 miljardus eiro, bet ar 65 miljardiem eiro naudas rezervju mafija ir kļuvusi par lielāko Itālijas banku.

Mazo un vidējo uzņēmumu apvienība Confesercenti, kura apvieno ap 270 tūksotšus uzņēmumu un kura publicējusi šo ziņojumu, tajā raksta, ka izspiešanu un kriminālu kreditēšanu rezultātā pēdējo triju gadu laikā biznesu ir bijuši spiesti pamest vairāk kā 190 tūkstoši uzņēmumu. Līdzās tradicionālajām organizētās noziedzības nodarbēm — narkotikām, ieročiem, prostitūcijai un azartspēlēm, kreditēšana uz augstiem procentiem (loan sharking) ir kļuvusi par vieglu naudas pelnīšanas veidu.

Neviena valsts daļa neesot brīva no organizētās noziedzības ietekmes, bet īpaša tās uzmanība esot pievērsta Romai. Mafijas ietekme tradicionāli spēcīga ir valsts dienvidos, piemēram Neapolē un Palermo, bet tā palielinās arī turīgajos Itālijas ziemeļos, tādos reģionos kā Lombardija, kurā atrodas Itālijas biznesa galvaspilsēta Milāna.

Jaunā Itālijas valdība Mario Monti vadībā cenšoties palīdzēt atkarot teritoriju no mafijas, bet mafijas pozīcijas esot ļoti spēcīgas, īpaši azartspēlēs, celtniecībā un atkritumu savākšanā. Mafija iespiežoties arī jaunās nozarēs, kā veselības aizsardzība, transports un loģistika. Īpaši ienesīgas esot azartspēles. Vidējais pieaugušais itālis gadā dažādās azartspēlēs notērējot gandrīz 1300 eiro un azartspēles esot trešā lielākā nozare Itālijā. Mafijas ietekme kaitīgo atkritumu savākšanā un apglabāšanā nodara dažiem dienviditālijas rajoniem nopietnu ekoloģisku kaitējumu, bet Neapolē atkritumu krīze velkas jau gadiem.

Avoti:

Comments are closed.