janvāris 2012
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Bumbas krīt arvien tuvāk?

Piektdien, 27. janvārī Lietuvas centrālā banka izturēja kiberuzbrukumu. Banka paziņoja, ka tas ir bijis DDOS (Distributed Denial-of-Service) uzbrukums, kura laikā daudzi ārējie datori pārslogoja bankas IT sistēmas, kuras pieslēgtas pie interneta, un ka uzbrukums noticis no vairākām valstīt piektdien agri no rīta.

Paziņojumā teikts, ka Lietuvas Bankas IT speciālisti uzbrukumu izturēja veiksmīgi un pieeja Lietuvas Bankas pakalpojumiem no Lietuvas tikusi atjaunota. Piektdien netika atjaunota tikai piekļuve no ārzemēm.

Bankas paziņojumā teikts, ka uzbrukums veikts no datoriem, kuri atradušies Kanādā, Ķīnā, Krievijā, Šveicē, Ukrainā, ASV un citās valstīs. Uzbrukums neesot atstājis nekādu iespaidu uz starpbanku norēķinu sistēmu, uz kredītrisku datubāzēm, uz bankas iekšējām informatīvajām sistēmām vai uz sakariem ar Eiropas centrālajām bankām. Pagaidām neviens neesot uzņēmies atbildību par šo uzbrukumu.

Informācija par uzbrukumu ir nodota Lietuvas nacionālajai IT incidentu reaģēšanas struktūrai.

Šobrīd nav ziņu, vai uzbrukums ir kādā veidā saistīts ar faktu, ka Lietuva ceturtdien parakstīja plašu rezonansi un neapmierinātību izraisījušo ACTA vienošanos. ACTA kritiķi apgalvo, ka vienošanās pamatīgi ierobežos interneta brīvības un vairākas valdības jau ir kļuvušas par hakeru uzbrukumu mērķiem.

Avoti:

1 comment to Bumbas krīt arvien tuvāk?

  • kušķis zīļuks

    Nu gan. Ja tas būtu ar ACTA saistīts tad sistu augsā valdību – ārlietu ministriju, saeimas lapu, nevis banku.