decembris 2011
P O T C P S Sv
« Nov   Jan »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kā internetā lasīt to, ko gribi

Ir valstis, kuru valdības uzskata, ka labāk par pilsoņiem zina, ko tiem būtu jālasa un ko nē, un ievieš dažāda apjoma interneta cenzūru. Bet pilsoņi, kuriem tas nepatīk, vienalga meklē pieeju pie aizliegtā satura.

Šoreiz piedāvāju jūsu uzmanībai kāda krievu cilvēka aprakstītus trīs ļoti vienkāršus paņēmienus, kurus viņš veiksmīgi ir izmantojis Kazahstānā, kur interneta monopolists ir nobloķējis diezgan daudz resursu, tai skaitā populāro LiveJournal, kurā bieži var atrast valdībām netīkamus rakstus un komentārus.

1. VPN tunelis

Pietiek izveidot VPN tuneli ar kādu ārvalsti, kurā cenzūras nav un bloķēšana vairs nestrādā, jo VPN kanāls ir šifrēts. Autors neizplūst smalkās detaļās, tikai piemin, ka viņš izmanto programmu TunnelBear, kas ir pieejama gan Win, gan Mac versijās, un kur otrs gals ir ASV vai Lielbritānijā. Programma nodrošina 500MB katru mēnesi ar iespēju klāt pirkt papildus datu apjomu. Cita starpā autors šo servisu ir izmantojis, lai atvērtu kontu Spotify un Google Music, izliekoties par Lielbritānijas iedzīvotāju.

2. RSS

LiveJournal (un daudzus citus resursus) var lasīt arī caur RSS. Google Reader pēc noklusējuma datus šifrē. Oriģinālajā rakstā šis paņēmiens ir ilustrēts ar video. Mana piezīme — ne visi RSS nodrošina pilnu tekstu, bet tā lielākoties ir autora izvēle, cik daudz no satura caur RSS piedāvāt.

3. Opera

Interneta pārlūkprogrammā Opera ir datu ekonomijas režīms, kura gadījumā visi dati plūst caur Operas serveriem, kur tiek apstrādāti un kompresēti. Formāli parādās, ka savienojums ir ar Opera, nevis ar nevēlamajiem vai bloķētajiem interneta resursiem. Oriģinālajā rakstā tas ir ilustrēts ar video. Mana piezīme — Opera ļoti labi strādā uz mobilajiem telefoniem, ļauj ietaupīt datu apjomu un lielas tīkla noslodzes (vai lēna pieslēguma gadījumā) ļauj ātrāk atvērt lapas.

Avots: Три простых способа читать заблокированные сайты в вашей стране бесплатно (+видео).

Comments are closed.