decembris 2011
P O T C P S Sv
« Nov   Jan »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Biometrija no otras puses

Kamēr vieni uzlabo sejas atpazīšanas metodes, citi ir ķērušies pie identifikācijas jautājuma no otras puses un pat guvuši tur panākumus. Japāņu inženieri ir izveidojuši un demonstrējuši auto pretaizdzīšanas sistēmas prototipu, kura savu likumīgo saimnieku atpazīst pēc pakaļas nospieduma sēdeklī.

Identifikācijas ierīce sastāv no 360 spiediena detektoriem, kas izvietoti sēdeklī un katrs no šiem detektoriem spēj dot izejas signālu robežās no 0 līdz 256.

Visu detektoru signāli tiek padoti uz datoru, kur notiek informācijas apstrāde un pakaļas atpazīšana. Pēc iegūtās 3D spiediena bildes šobrīd esot panākta pakaļas atpazīšana ar 98% precizitāti.

Tiesa, paliek atklāts jautājums, kā sistēma reaģēs (precīzāk sakot — vai izveidotājiem izdosies to apmācīt, kā pareizi reaģēt) uz dažādām biksēm, naudas makiem, priekšmetiem kabatās, kā arī uz ziemas/vasaras apģērbu.

Vienlaikus japāņu inženieri norāda arī uz acīmredzamām sistēmas priekšrocībām. Visādi acu skeneri, balss atpazīšanas, pirkstu nospiedumu lasītāji, izraisa lietotājos stresu. No savas puses piebildīšu — tie arī nav 100% droši.

Vēl viens domājams pielietojums šādai sistēmai būtu birojos, kur dators atpazītu lietotāju pēc tā apsēšanās uz krēsla.

Inženieru grupas vadītājs domā, ka komerciālā lietošanā šādas sistēmas varētu parādīties pēc diviem līdz trim gadiem.

Avoti:

2 comments to Biometrija no otras puses

  • Kangaroo

    Un pasargdies ielikt bikšu aizmugures kabatā kaut ko palielāku vai arī pieņemties svarā, kamēr kādu laiku neesi sēdies pie stūres :-)

    • Jānis

      Vispār jau sava pakaļa būs jāsargā arī no visādiem piedzīvojumiem, citādi pēc, piemēram, suņa kodiena vai bises ar sāli ilgi braukt nevarēs ;-)