novembris 2011
P O T C P S Sv
« Okt   Dec »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Roboti Korejas cietumā

Virsraksta garums ir ierobežots, tāpēc uzreiz precizēju — runa ir par Dienvidkoreju un par robotiem, kas palīdz sargiem.

Dienvidkorejai patīk pasauli pārsteigt ar tehnoloģiskiem sasniegumiem un šajā gadījumā viņi ir izgudrojuši robotus, kas palīdz apsargāt cietumus. Korejas Tieslietu ministrijas finansētā projektā paredzēts ka Pohangas pilsētas cietumā no marta tiks izmēģināti šie jaunie roboti.

1.5 metrus augstie četrriteņu roboti ir izveidoti ar mērķi patrulēt cietuma koridorus un ielūkoties kamerās. Ja gadījumā tie pamanīs negaidītu vai neparastu aktivitāti, tādu kā vardarbība, tie uzreiz izsauks cilvēkus.

Kā pastāstīja projektā iesaistītais profesors Lee Baik-chul no Kyonggi universitātes, atšķīrībā no CCTV sistēmām, kas tikai novēro cietuma kameras, roboti ir ieprogrammēti lai analizētu visādas aktivitātes un spētu atpazīt nevēlamu uzvedību. Robotiem ir arī sakaru kanāls, pa kuru ieslodzītie var sazināties ar sargiem.

Cietumu uzraugiem šis projekts patīkot, jo tas potenciāli varot samazināt uzraugu slodzi nakts laikā. Bet ieslodzītajiem? Ieslodzītie ir nobažījušies, bet viņiem nevajadzētu uztraukties, jo roboti ir konstruēti kā palīgi, nevis kā terminatori un viņu uzdevums nav savaldīt vardarbīgus cietumniekus. Roboti ir palīgi un, ja cietumnieks ir dzīvību apdraudošā situācijā vai nopietni saslimis, viņam vai viņai var palīdzēt ātrāk saņemt palīdzību. Tādēļ šie roboti tiek veidoti draudzīgā izskatā.

Avots: Robot Prison Guards Roll Out.

7 comments to Roboti Korejas cietumā