oktobris 2011
P O T C P S Sv
« Sep   Nov »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Nīderlande un alkohols pie stūres

Nesen varējām lasīt, ka Nīderlandē alkohola un slepkavību saistība ir maza, kas liecinot, ka valstī alkohola problēma neesot asa. Bet tomēr arī Nīderlandes iedzīvotāji cilvēki vien ir un arī tiem gadās iedzert un pēc tam braukt, kas pavisam neskaitās labi šai visnotaļ liberālajā valstī.

Tāpēc arī Nīderlandē policija un valdība Transporta ministrijas personā meklē risinājumus, kā ierobežot iereibušu vadītāju braukšanu un šobrīd notiek eksperiments. Tiem autovadītājiem, kuri būs smagi pārkāpuši atļauto alkohola saturu (šobrīd runa ir par 1.3 promilēm pie atļautā limita 0.2 promiles, tātad — pie seškārtīga pārkāpuma), savās automašīnās būs jāuzstāda īpašas alkohola atslēgas.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā 1. decembrī, tātad pavisam neilgi pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada. Lai iedarbinātu automašīnu, vadītājam vispirms būs jāiepūš alkohola atslēgā, lai iedarbinātu dzinēju, un pēc tam brauciena laikā regulāros laika intervālos jāiepūš atkārtoti.

Miniatūrais elpas analizātors, ja sajutīs, ka alkohola līmenis pārsniegs atļauto, izslēgs dzinēju.

Alkohola atslēgas tiks uzstādītas uz diviem gadiem ar iespēju pagarināt šo termiņu uz sešiem gadiem, ja braucējs turpinās dzert un braukt. Sliktākos gadījumos tiks atņemtas auto vadītāja tiesības un cilvēkam būs jāgaida piecus gadus, pirms viņš drīkstēs kārtot vadītāja eksāmenu.

Katru gadu Nīderlandē braukšanas dzērumā dēļ ejot bojā ap 200 cilvēku.

Nīderlande ir lielā, globālā alus ražotāja Heineken mītnes zeme un ir 14. vietā Eiropā pēc alus patēriņa, atpaliekot no Čehijas, Vācijas, Luksemburgas un Beļģijas. Gadā Nīderlandē tiek patērēts ap miljardu litru alus. Tā kā Nīderlandē ir 16.7 miljoni iedzīvotāju, tas nozīmē, ka katrs iedzīvotājs gadā izdzer 60 litrus alus, un tas ir ieskaitot alus patērētājos visus atturībniekus, sievietes-grūtnieces, mazgadīgos un musulmaņus. Un ir arī citi dzērieni. Un ne tikai dzērieni.

Avots: Dutch drivers caught operating a car while massively over the legal alcohol limit will be forced to fit their cars with “alcolocks” which automatically lock the engine if the driver is over the limit.

Comments are closed.