oktobris 2011
P O T C P S Sv
« Sep   Nov »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kiberuzbrukums Mitsubishi

Runa šoreiz nav par uzbrukumu skaistām automašīnām, bet gan Japānas firmai Mitsubishi Heavy Industries, kuras produkcijas klāsts ir visai plašs.

Kā ziņo japāņu avīze The Asahi Shimbun, augustā Mitsubishi Heavy Industries datorsistēmas ir pieredzējušas kiberuzbrukumu, kura laikā, iespējams, ir nozagta svarīga informācija gan par iznīcinātājlidmašīnām, gan par kodolreaktoriem un citiem izstrādājumiem.

Augustā tika pamanīta ielaušanās un 83 datori bija inficēti ar vīrusiem. Šie datori atradās 11 dažādās vietās, ieskaitot Kobes un Nagasaki kuģubūvētavas, kur tiek ražotas zemūdenes un mīnu kuģi. Ielaušanās pēdas tika atrastas arī Nagojas rūpnīcā, kura ražo vadāmo raķešu sistēmas.

Vienlaikus Mitsubishi pārstāvji saka, ka neesot apstiprinājuma ziņām, ka būtu noplūdusi informācija par klientiem. Joprojām turpinoties izmeklēšana desmitos datoru dažādās vietās un esot iegūts apstiprinājums, ka informācija par militārajiem izstrādājumiem un kodolreaktoriem ir tikusi nosūtīta uz citiem datoriem, kas atrodas ārpus Mitsubishi. Kompānija saka, ka arī līdz šim esot bijuši adekvāti drošības pasākumi, bet izmeklēšanā parādās ziņas, ka uzbrukums ir veikts no ārpuses. Noplūdušajā informācijā par kodolreaktoriem, iespējams, esot bijušas ziņas gan par reaktoru uzbūvi, gan par pasākumiem to nodrošināšanā pret zemestrīcēm.

Izmeklēšanā ir atklāti vismaz astoņi dažādi trojāņi un vismaz viens no tiem ir darbojies kā klaviatūras reģistrators.

Japānas Aizsardzības ministrija kritizē kompāniju, ka tā nav nekavējoši informējusi valdību par notikušo.

Avoti:

Ir ziņas, ka uztraukumu izrāda arī amerikāņi, jo Mitsubishi daļu aviācijas tehnikas ražo pēc amerikāņu licencēm un piedalās arī pretraķešu sistēmu izstrādē.

Comments are closed.