septembris 2011
P O T C P S Sv
« Aug   Okt »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Mūsdienu verdzība. Anglijas epizode.

Britu policijas grupa vairāk kā 200 vīru sastāvā, kur daļa bija bruņoti, helikopteru un suņu pavadībā ieradās kādā čigānu taborā Bedfordširas grāfistē uz ziemeļrietumiem no Londonas. Pārmeklēšanas laikā taborā tika atrasti ieroči, narkotikas un nauda, un atrasti un atbrīvoti no gūsta 24 vergi, starp kuriem bija angļi, poļi un rumāņi.

Policija domā, ka daži no vergiem ir nebrīvē pavadījuši jau 15 gadus. Visi atbrīvotie no sākuma tika aizvesti uz medicīnas centru veselības pārbaudei, bet pēc tam nodoti vietējai pašvaldībai. Par vergu turēšanu tika arestēti četri vīrieši un viena sieviete.

Visi atrastie vergi – vīrieši bijuši ļoti sliktā stāvoklī, viņi turēti ļoti sliktos un antisanitāros apstākļos — pastāstīja Berdfordšīras policijas inspektors Šons O’Nīls. Policija domā, ka šie ļaudis ir “savervēti” bezmaksas ēdienu izdales vietās vai sociālo pabalstu rindās un daudzi no tiem ir alkoholiķi. Kad tos uzrunāja, daudziem tika apsolīts ēdiens, dzīves vieta un samaksa 80 mārciņas dienā, bet kad tie nonāca taborā, tiem tika nodzīti mati, tie tika ieslodzīti zirgu pārvadāšanas konteineros, suņu būdās vai vecos treileros, viņus piespieda strādāt bez maksas un ļoti trūcīgi baroja.

Pret dažiem, protams, izturējās labāk, bet vienalga tiem bija aizliegts pamest tabora teritoriju, citādi tiem draudēja smagi sodi un piekaušana. Dažiem tomēr izdevās izbēgt un viņi pastāstīja policijai, kas šeit notiek.

Avots: В цыганском таборе в Англии обнаружены рабы.

Stāsti par verdzību mūsu laikos parādās laiku pa laikam. Dzirdēts un lasīts, ka tā diezgan izplatīta Ziemeļkaukāzā, Dienvidkrievijā, ir dzirdēts par gadījumiem Spānijā un dažās citās valstīs. Bet tas, ka verdzība iespējama tik blīvi apdzīvotā teritorijā kā Anglijā, tas drusku izbrīna.

1 comment to Mūsdienu verdzība. Anglijas epizode.