septembris 2011
P O T C P S Sv
« Aug   Okt »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Policija, policija…

Pierasts ir dzirdēt sūkstīšanos par Latvijas policiju, ka tā ir lēna, negribīga, velk lietas garumā, negrib aktīvi veikt meklēšanas u.t.t. Un bieži ir dzirdēts, ka iemesls tam ir mazās policistu algas, sliktais materiālais nodrošinājums policijas iecirkņos un visā policijā kopumā, bet, ja policisti saņemtu cilvēka cienīgu atalgojumu, tad gan…

Jau tiku te pieminējis, ka Apple darbinieki iedibinājuši jaunu tradīciju — reizi gadā kādā bārā vai restorānā pazaudēt kādu jaunu iPhone prototipu. Šogad akcija šīs jaunās tradīcijas ietvaros notika 21. vai 22. jūlijā Sanfrancisko restorāna Cava 22 bārā.

No sākuma pazudušā telefona meklēšanā tika manīta liela aktivitāte. Divi Apple drošībnieki devās uz vietējās policijas iecirkni un lūdza policijas palīdzību ļoti vērtīga telefona meklēšanā. Tad drošībnieki un policijas virsnieki devās uz kādām mājām piepilsētā, kur Apple bija noteikusi pazudušā aparāta atrašanās vietu. Aparāts tur netika atrasts.

Aparāta zudums radīja veselu virkni baumu, jo parasti ļoti noslēpumainā un stingrā Apple bija pazaudējusi jau otro prototipu 18 mēnešu laikā. Pēc pirmā zuduma, kad Apple visai stingri vērsās pret atradēju un pircēju, atskanēja kritika, ka Apple iet par tālu, lai sargātu savus noslēpumus.

Izskatās, ka šoreiz meklēšana ir vairāk nekāda, nekā pietiekama. Restorāna īpašnieks pastāstīja CNET, ka apmēram pirms nedēļas bārā esot ieradušies divi policijas virsnieki un atstājuši ziņu, ka viņi vēlētos redzēt bāra video ierakstus par 21. un 22. jūliju, tātad gandrīz divus mēnešu senus ierakstus. Tiesa, pat ja šie ieraksti būs saglabājušies, vēl nav zināms, vai tie policijai un izmeklēšanai daudz palīdzēs, jo, kaut arī bārs kopumā ir labi novērots, ir vietas, kuras video kamerās neparādās, turklāt bārā ir visai tumšs, tādēļ ierakstā var būt grūti ko saskatīt. Izrādās arī, ka ierakstīts tiek viens kadrs katrās trijās minūtēs, tādēļ nav nekādas garantijas, ka interesējošā epizode būs redzama.

Sevis attaisnošanai policija saka, ka īsta izmeklēšana nemaz nenotiekot, jo Apple neesot uzrakstījuši iesniegumu, bet lai būtu noziegums, esot jābūt arī cietušajam. Policijas runasvīrs paskaidroja, ka policijas pieprasījums pēc bāra video ieraksta, visticamāk, ka esot nepieciešams pašas policijas iekšējās izmeklēšanas vajadzībām, kura pēta policijas līdzdalību pazudušā prototipa meklēšanā, kas notika kopā ar Apple darbiniekiem 24. jūlijā. Un, kamēr Apple pati nesāks labāk sadarboties, nekas vairāk nenotiks, jo policijai neesot pat zināms, kāds izskatījies telefona nozaudētājs. Bet iekšējā izmeklēšana, iespējams, tiek veikta, lai “piesegtu savu pēcpusi”, jo nav izslēgts, ka vēl sūdzēsies tas cilvēks, kura mājās pazudušais telefons tika meklēts.

Pilnīgi ticama izklausās versija, ka Apple pavisam drīz grasās izsludināt jauno telefona modeli un šobrīd vēlas, lai šis incidents vienkārši aizmirstos.

Avots: For lost iPhone, SFPD wants bar’s surveillance video.

5 comments to Policija, policija…