septembris 2011
P O T C P S Sv
« Aug   Okt »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Skimmeru jaunumi

Ne reizi vien šeit ir rakstīts par bankomātiem un skimmeriem — ierīcēm, kuras noziedznieki uzliek bankomātiem, lai nolasītu maksājumu karšu informāciju.

Kaut arī apraksta ziņā skimmeris ir vienkāršs un saprotams, patiesībā tā izgatavošana un uzstādīšana prasa diezgan daudz pūļu, un, nepietiekamas rūpības gadījumā, skimmeri ātri vien pamanīs vai nu bankas darbinieki, vai naudas vedēji vai klienti un tas tiks noņemts. Tādēļ labu, precīzu, konkrētajiem bankomātu modeļiem piemērotu skimmeru izgatavošana ir visai precīzs un sarežģīts darbs. Turklāt, arī pašas bankas par šādiem uzbrukumiem zina un bieži vien uz saviem bankomātiem uzstāda visādas aizsardzības ierīces pret skimmeriem.

Bet cīņa turpinās.

Jūnijā ASV federālajā tiesā nonāca kāda lieta, kurā četri vīri bija apsūdzēti par skimmeru lietošanu un naudas izņemšanu no banku klientu kontiem. Bandā bija sadalītas lomas:

  • Alberts Richardi sagatavoja bankomātus skimmeru uzstādīšanai, aizkrāsojot bankomātu video kameras ar aerosola krāsu;
  • John Griffin izņēma naudu no bankomātiem. Apsūdzība saka, ka grupa no 2009. gada augusta līdz 2011. gada jūnijam esot nozagusi vairāk kā 400 tūkstošus dolāru.
  • John Paz bija bandas tehniskais speciālists, kurš taisīja skimmerus un arī iekodēja nolasīto informāciju tukšās kartēs.
  • Bandas vadonis bija kāds Jason Lall.

Iespējams, ka šī banda būtu viena no daudzām, kuru nav īpaši interesanti pieminēt, ja ne tās jaunā tehnoloģija skimmeru izgatavošanā. Kad skimmeru uzstādīšana bija atrisināta, bandai radās jautājums — kur ņemt vēl skimmerus? Problēma bija, ka skimmeru komplekti nav lēti — no $2000 līdz pat $10,000. Tādēļ radās ideja taisīt tādus pašiem. Bet, lai atvieglotu izgatavošanu un uzlabotu kvalitāti, tehniskais speciālists John Paz pārliecināja pārējos bandas dalībniekus, ka nepieciešams iegādāties 3D printeri, kas arī tika iegādāts par kopīgiem līdzekļiem. Un iegādāts tika kvalitatīvs agregāts, kas maksā no 10 līdz 20 tūkstošiem dolāru.

Lai saprastu, apmēram kādas detaļas ir nepieciešamas un kādas iespējams izgatavot ar 3D printeri, var apskatīt šo ilustrāciju:

Viena no 3D drukāšanas firmām i.materialize pagājušajā gadā savā blogā jau rakstīja par kādu pasūtījumu, kur klients vēlējies izdrukāt skimmerus. Firma esot atteikusies izpildīt šo pasūtījumu, kad sapratusi, ka pasūtītais kalpos noziedzīgiem mērķiem.

Avots: Gang Used 3D Printers for ATM Skimmers

Agrāk šeit par skimmeriem:

Comments are closed.