septembris 2011
P O T C P S Sv
« Aug   Okt »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Jauna blēdība

Agrāk dažādi blēži zvanīja uz visādiem numuriem un stāstīja, ka viņu radinieki/bērni/mazbērni ir iekļuvuši auto avārijā un, lai jautājumu “sakārtotu” bija nepieciešama nauda. Iespējams, ka šī konkrētā blēdība vairs labi “neiet”, tāpēc ir parādījusies modifikācija.

Tagad zvana un stāsta, ka radinieks ir nokļuvus slimnīcā un viņam nepieciešama steidzama operācija. Un tātad atkal – nauda.

Ticamības dēļ pie mājas pat piebraucot trafareta ātrās palīdzības mašīna, no kuras izkāpjot divi “ārsti” baltos halātos, lai pieņemtu naudu. Savām darbībām blēži izvēlas vispiemērotāko laiku — nakti vai agru rītu, kad daudzi cilvēki nav spējīgi saprātīgi un adekvāti reaģēt uz šādām ziņām.

Pagaidām šādas blēdības esot konstatētas tikai Lietuvā, bet Latvijas policija brīdina un iesaka, ka, ja šāds zvans būs, vispirms sazināties ar “smagi slimo” vai ar ārstniecības iestādi, kur slimais it kā atrodas.

Galvenais esot reaģēt adekvāti. Piekrītiet tikties ar izspiedējiem, pēc kā tūlīt ziņojiet policijai!

Avots: Осторожно, новый вид мошенничества: «Ваш сын в больнице!»

Izklausās ļoti ticami. Ja atmiņa neviļ, iepriekšējie blēži, kuri stāstīja par tuviniekiem auto avārijā, arī nāca no Lietuvas vai vismaz bija ar to kaut kā saistīti.

1 comment to Jauna blēdība

  • Braļukas

    “Braļukasu” rindās vispār pārlieku daudz ir slaisti un huligāni. Jau Jānis Jaunsudrabiņš savā “Baltajā grāmatā” rakstīja par viņu zaglīgajiem ubagiem.. :)