PIN koda nolasīšana no bankomāta taustiņiem

Pagājušās nedēļas USENIX drošības simpozijā pētnieki no Kalifornijas universitātes Sandiego uzstājās ar pētījumu, kurā pastāstīja par interesantu metodi, kā iegūt PIN kodu no bankomāta. Iespējams, viņi bija iedvesmojušies no kāda seifu atmūķētāja, kad izdomāja, ka visvienkāršāk PIN kodus nolasīt būtu ar termisko kameru, kas nolasa no taustiņiem nākošo palikušo siltumu un ka tas varētu būt efektīvāk par parasti izmantotajām video kamerām.

Termiskajai attēlu veidošanai ir vairākas priekšrocības. Atšķirībā no parastajām kamerām, tastatūras maskēšana nenovērš uzbrukumu, turklāt PIN iegūšanu iespējams automatizēt ar programmas palīdzību, kas atvieglo uzdevumu.

Pētnieki izmantoja 21 brīvprātīgo un lika tiem izmēģināt 27 dažādus PIN kodus gan uz plasmasas, gan metāliskām taustiņiem.

Izrādījās, ka dalībnieku ķermeņa temperatūrai un piespiediena stiprumam ir sava nozīme, kaut arī tā nav pārāk liela. Tāpat pētnieki noskaidroja, ka uz metāla taustiņiem šo uzbrukumu ir praktiski neiespējami veikt, bet uz plastmasas taustiņiem ir iespējams no pāri palikušā siltuma attēliem ne tikai noteikt ciparus, bet arī ciparu spiešanas kārtību.

Pētniekiem izdevās uzrakstīt speciālu programmu, kas plastmasas taustiņu gadījumā 80% gadījumu veiksmīgi noteica visus ciparus 10 sekundes pēc tam, kad tie bija ievadīti. 45 sekundes pēc ievadīšanas ciparu noteikšanas precizitāte joprojām bija vēl labāka par 60%. Pētnieki salīdzināja savas automātiskās noteikšanas precizitāti ar to, ko var iegūt cilvēks, analizējot video ierakstu. Izrādījās, ka automātiskā noteikšana ne tik vien strādā, bet bieži vien strādā precīzāk par cilvēku, kurš skatās video.

Kaut arī termiskās kameras ir samērā dārgas, pētnieki domā, ka zagļi var nākotnē sākt lietot šos tehnoloģiju. Šādu kameru ir vieglāk uzstādīt un noslēpt un tā ļauj automatizēt datu ieguves procesu un var dot pietiekami daudz derīgu rezultātu, lai būtu ienesīga.

Līdz šim, cik zināms, šāds uzbrukums vēl nekur nav novērots, bet vienalga labāk ir izmantot bankomātus ar metāla taustiņiem, lai samazinātu šāda uzbrukuma iespējamību.

Avots: Stealing ATM PINs with thermal cameras.

6 comments to PIN koda nolasīšana no bankomāta taustiņiem

 • e

  bankomāti jālieto ar gaismu atstarojošiem cimdiem ;)

 • e

  to atstarojošo es biju domājis priekš kamerām ;). bet tur droši vien vajag apžilbinošu, nevis vnk astarojošu

 • narlax

  Kā nekā bankomāti, izmantojot elektrisko enerģiju, savā ķermenī vietām silst. Laikam jau, konstruējot jaunus bankomāta modeļus, būtu lietderīgi sildvirsmas novietot tuvāk tastatūrai, bet tādā attālūmā, kad var taustiņiem vienmēr nodrošinātu temperatūru ap +37 °C.

 • narlax

  Stipri vienkārsojas risinājums, ja blakus taustiņiem , kā pastā jeb bankā pildspalvas, piesiet tai vietā vietā kredlu.

 • Andrejs

  Labs brīdinājums!
  Pretdarbība, – jāpasilda arī citi taustiņi, tad viss kļūst stipri neskaidrāks …
  Paldies!