Sociālie tīkli pret slepeniem policistiem

Izrādījies, ka Facebook ir viens no lielākajiem draudiem pret slepeniem policijas darbiniekiem dēļ tādām tehnoloģijām kā sejas atpazīšanas un foto birkas.

Sidnejā notikušajā konferencē Security 2011 Maiks Kīltijs, bijušais Austrālijas policijas komisārs, pastāstīja, ka virknes tehnoloģiju, tādu kā biometrija, konverģences dēļ, nākotnē slepens policijas darbs var kļūt neiespējams.

Viņš izskaidroja, ka ir drošības riski, saistīti ar to, ka slepenu policijas darbinieku var identificēt tiešsaistē:

Jūs nevarat vairs vienkārši iesūtīt policijas virsnieku bandā. Tas prasa līdz pat septiņiem gadiem, lai iedabūtu viņu pareizā vietā (bandā), no kurienes viņš var dot izlūkošanas informāciju, kura jums ir nepieciešama.

Viņš pastāstīja par pētījumu, kurā atklājies, ka 81% virsnieku – vīriešu un 90% virsnieku – sieviešu ir publicējuši savas fotogrāfijas internetā. Populārākās vietnes ir Facebook, kam seko Twitter. 47% no aptaujātajiem lietoja sociālos tīklus katru dienu, bet 24% — reizi nedēļā. Visi aptaujātie, kas jaunāki par 26 gadiem, bija publicējuši savus foto internetā. Tas nozīmē, ka šodienas 16-gadīgie, kuri varētu kļūt par policijas virsniekiem nākotnē, ir jau publiskojušies. Un kaut ko mainīt ir pārāk vēlu, jo kas ir publicēts, tas ir publicēts uz visiem laikiem.

No visiem aptaujātajiem 85% pastāstīja, ka viņu fotogrāfijas ir publicējuši kādas citas personas. Līdz pat nesenam laikam tā bija reāla problēma, jo Facebook atteicās fotogrāfijas dzēst, bet tagad, sakarā ar konkurenci no Google+, Facebook sāk atsaukties lūgumiem dzēst fotogrāfijas.

42% no aptaujāto atzina, ka ir iespējams atklāt viņu attiecības ar citiem cilvēkiem, ieskaitot ģimeni un draugus. Ja kāds ir darbā, kurā nepieciešams saglabāt anonimitāti, joprojām ir iespējams viņu atrast caur attiecībām ar citiem cilvēkiem.

Pētījuma rezultāti tiks izmantoti, lai izstrādātu nākošās vadlīnijas štatu un federālajās policijās.

Avots: Social media could render covert policing ‘impossible’

1 comment to Sociālie tīkli pret slepeniem policistiem