Ilgi neatklāts noziegums

Kāds 47 gadus vecs bankas darbinieks Kiprā tika arestēts pagājušajā svētdienā par to, ka esot ar kredītkaršu krāpšanas shēmu nozadzis 480 tūkstošus eiro.

Saskaņā ar policijas ziņām, vīrietis no 1990. gada līdz 2011. gadam ir viltojis kopumā 66 kredītkartes. Šīs kartes tika izdotas uz neeksistējošu cilvēku vārdiem un aizturētais esot tās izmantojis, lai izņemtu nelielus skaidrās naudas daudzumus bankomātos visā Kiprā. Viņš naudu izņēmis no daudzu dažādu banku bankomātiem, tā panākot, ka viņa darbības ilgu laiku nav pamanītas.

Saskaņā ar Nikozijas (Kipras galvaspilsēta) Kriminālizmeklēšanas departamenta vadītāja Georga Hirinosa teikto, aizdomās turamais ilgstoši spēja noslēpt savas blēdības, jo viņam izdevās panākt, ka bankas paziņojumi par konta stāvokli netika nosūtīti uz uzrādītajām adresēm. Tā kā paziņojumi netika nosūtīti domājamajiem klientiem, tie nekad neatgriezās atpakaļ bankā ar paziņojumu, ka šajā adresē tāds cilvēks nedzīvo.

Aizdomas radās tad, kad blēdīgais darbinieks izdeva kredītkarti ar reāla cilvēka vārdu. Kad šī persona ieradās bankā lai noformētu sev kredītkarti, viņam tika pateikts, ka viņam jau viena esot.

Aresta orderis ir izdots uz astoņām dienām, kuru laikā izmeklēšana turpinās savu darbu.

Avots: Bank employee’s credit card scam lasted 12 years.

Comments are closed.