Zādzības ar Facebook palīdzību

Šķiet, daudz ir rakstīts un mācīts, lai cilvēki sociālajos tīklos un internetā neatklāj pārāk daudz personīgas informācijas, bet vienmēr atradīsies kādi ļauži, kas to ignorē.

Kāds 33 gadus vecais Iain Wood pavadīja internetā līdz pat 18 stundām diennaktī, mēģinot no sociālajos tīklos publicētās informācijas izdibināt savu paziņu paroles. Viņš par savu mērķi izvēlējās cilvēkus, kas dzīvoja viņa apkārtnē un iegūto personisko informāciju izmantoja, lai pārvarētu drošības pārbaudes un piekļūtu viņu banku kontiem. Un šī nodarbe viņam bija ne bez panākumiem — divu gadu laikā viņš nozaga vairāk kā 35 tūkstošus mārciņu, kurus nospēlēja azartspēlēs.

Viņa noziegums nāca gaismā tikai tad, kad viņš kļuva pārāk pašpārliecināts un pamainīja savu darbības sistēmu un pārskaitīja no kaimiņa nozagto naudu pa tiešo uz savu kontu. Kad banka sazinājās ar upuri par 1500 mārciņu izņemšanu, kaimiņš saprata, ka ir kļuvis par nozieguma upuri un izsauca policiju. Šajā brīdī policija vēl domāja, ka tas ir viens atsevišķs noziegums, bet aresta brīdī Vuds noburkšķēja: Vai jūs man jau ilgi sekojāt?

Pēcāka dzīvokļa kratīšana atklāja daudzu bankas kontu PIN kodus, kādu svešu pasi, rēķinus un citus dokumentus, lielākā daļa no kuriem bija izņemti no kaimiņu dzīvokļu pasta kastītēm.

Vuds atzina ielaušanos dažādos banku kontos un citu cilvēku pasta korespondences pārtveršanā.

Prokurors pastāstīja, kā Vuds piekļuva svešiem kontiem: Viņs varēja vienkārši pieteikties, ka ir aizmirsis paroli un tad viņam būtu uzdoti drošības jautājumi par dzimšanas dienu vai mātes pirmslaulību uzvārdu un dažos gadījumos viņš spēja dot pareizas atbildes. Atbildes uz šiem jautājumiem viņš meklēja internetā, tādās vietās kā Facebook un Friends United. Viņš arī iedraudzējās ar cilvēkiem caur Facebook un tā ieguva viņu lietotājvārdus, kurus izmēģināt piekļuvei bankām, jo cilvēki mēdz daudzās vietās lietot vienas un tās pašas paroles. Gadījumos, kad viņam izdevās sekmīgi piekļūt kontiem, viņš varēja mainīt pasta adresi un pārtvert atsūtīto bankas karti, lai ar to izņemtu skaidro naudu.

Kaut arī lielākā daļa no kontiem, kuriem viņš piekļuva, bija mazaktīvi un neaktīvi, viņš naudas izņemšanai izmantoja overdraftu.

Avots: Fraudster used Facebook to hack bank accounts.

Comments are closed.