Zādzība šaurā lokā

Ir tāds Kuka salu arhipelāgs tālu Klusā okeāna dienvidos un šajā arhipelāgā ir sala Aitutaki — maza, ar palmām apaugusi un idiliska. Gleznainā sala izceļas ar to, ka tajā ir lielākais dažādu reliģisku novirzienu baznīcu īpatsvars uz iedzīvotāju skaitu. Nopietni noziegumi ir retums.

Bet nesen visu salu satricināja negaidīta ziņa — no vienas no bankām pazuda apmēra 164 tūkstoši dolāru. Salas mērs Džons Baksters ir pārliecināts, ka neviens no salas dievbijīgajiem 1800 iedzīvotājiem nav veicis šo nedzirdēto noziegumu. Bet abas pārējās bankas vienalga esot pastiprinājušas apsardzi.

Salas policija apstiprina, ka ir pazudusi ievērojama naudas summa, bet nekomentē ziņas, ka visa bankas drošība esot bijusi piekaramā atslēga. Policisti analizējot atrastās pēdas un darbam esot piesaistīti papildus policisti no arhipelāga galvaspilsētas. Tagad tiekot mēģināts noskaidrot, cik cilvēku šai zādzībā ir piedalījušies, jo tiek pieņemts, ka zādzību veikušie ir iepazinuši bankas izvietojumu. Tāpat tiek gaidīts, vai kāds salinieks nesāks tērēt naudas vairāk kā parasti, vai arī nenocietīsies un pastāstīs ko draugiem vai paziņām.

Uz nelielās saliņas ir vairāk kā 20 baznīcas, kas pieder vairāk kā 12 dažādām ticībām, ieskaitot protestantus, mormoņus, katoļus, Septītās dienas adventistus, Jehovas lieciniekus u.c. Salinieki ir tik reliģiozi, ka tūristi salā nevar ne ierasties, ne atstāt to svētdienā, un šajā dienā nenotiek nekādas tūrisma aktivitātes.

Avots: Bank robbery shocks tiny Pacific island.

Comments are closed.