Izmaiņas ASV lidostu drošībā

Tiem, kam nav laika lasīt pilnu tekstu — izmaiņas attiecas uz lidmašīnu pilotiem, ne pasažieriem.

ASV Transporta drošības departaments nupat ir veicis izmaiņas lidostu drošības procedūrās. Varas iestādes ir apdomājušas, ka pat visstingrākie drošības pasākumi nevar novērst scenāriju, ka lidmašīnu nogāzt ir izvēlējies pats pilots un izdarījušas no tā secinājumu, ka pilotu pārbaude līdzšinējā veidā — ar rentgeniem un metāla detektoriem, līdzīgi kā pārējiem pasažieriem, ir lieka. Turpmāk netikšot pārbaudīta arī pilotu bagāža.

Tā vietā piloti programmas Known Crewmember ietvaros parādīs savu pilota apliecību un dosies pa taisno uz lidmašīnu. Aviolīniju pilotu asociācijas vadītājs šo jauno iniciatīvu apsveica, norādīdams, ka piloti ir pamatīgi pārbaudīti.

Nesenā pagātnē pārbaudes ir atvieglotas arī tā saucamajiem “uzticamajiem ceļotājiem”, kas pamatā ir American Airlines un Delta Airlines biežie ceļotāji. Šiem pasažieriem nav jānovelk apavi un nav jāizņem datori no somām pārbaužu laikā.

No vienas puses — it kā loģiski un saprotami, bet no otras puses, kā norāda pazīstamais drošības eksperts Brūss Šneijers — tagad bez pārbaudes uz lidmašīnu varēs nokļūt cilvēki, kuri tikai izliksies esam piloti. Ar viltotiem dokumentiem un uniformām tam var būt pietiekami.

Avoti:

Bet ja pilotu identificēšanā tiks izmantota sejas atpazīšana un vēl kāda biometrija, varbūt nemaz tik slikti nebūs? Somijā pat pasažierus atpazīst automātiski pēc sejām. Bet arī tad paliek risks, ka kāds no lidotājiem var būt piespiests izdarīt kaut ko sliktu.

Comments are closed.