Sods par mazu ātrumu

Ir zināms, ka transporta līdzekļu vadītāji, kuri tuvojas foto radaram, bieži vien samazina savu ātrumu, lai noteikti iekļautos atļautajās robežās un pēc dažām nedēļām lai nesaņemtu dokumentu apmaksai. Bet bieži vien vadītāji savu ātrumu samazina pat pārmērīgi. Lai cīnītos ar to, Valencijas, Spānijas varas iestādes ir sākušas izrakstīt sodus tiem, kas brauc “pārāk lēni”.

Kāds Jesus Llorens saņēma šādu sodu 14. jūnijā par to, ka pārāk lēni bija braucis ar savu Opel Vectra garām kādam foto radaram. Domājamais pārkāpums noticis 11. februārī kādā tunelī. Kā viņš pastāstīja avīzei, viņš bija braucis ar ātrumu ne lielāku par 35 vai 40 km/h, lai iekļautos 50 km/h limitā, jo viņam esot bijušas aizdomas, ka tajā vietā esot foto radars.

Rezultātā Llorens ir saņēmis 200 eiro sodu par “pārmērīgi samazinātu ātrumu bez iemesla, kas traucē citu transporta līdzekļu satiksmei.” Ja viņš šo sodu samaksās labprātīgi un laicīgi un netiks apstrīdēts tiesā, tas tiks samazināts līdz 100 eiro.

Šis incidents esot sagrāvis Llorenca ilūzijas par foto radaru procesu. Viņš uzskata, ka to mērķis ir iekasēt vairāk naudas, nevis kontrolēt satiksmi.

Avots: Multan a un conductor por ir ´demasiado lento´ para evitar un radar de tráfico.

4 comments to Sods par mazu ātrumu