Studiju darbs – izplānot bankas aplaupīšanu

Insbrukas universitātes profesors uzdeva saviem studentiem izpētīt 21 Austrijas bankas vājās vietas, izplānot uzbrukumus un publicēt rezultātus grāmatā. Viņš vēlējās, lai arhitektūras studenti izmanto ēku vājās vietas banku drošības sistēmu apiešanai.

Uzdevums radīja visai spēcīgu pretreakciju no bankām, kuras to nosauca par bezatbildīgu, jo vājo vietu publikācija dodot kriminālajām aprindām gatavas darbības receptes. Citi bija izbrīnīti par to, cik pieejami ir ārkārtas situāciju plāni.

Profesors Armīns Blasbihlers teica, ka viņi neko nevēlējās nozagt. Darba mērķis bija likt studentiem uz ēku arhitektūru paskatīties ar citām acīm. Viņš teica, ka arhitektiem ir savs īpašs domāšanas veids un viņi vēlējās izmantot paredzēšanas potenciālu mācību procesā. Nebija vēlēšanās nodarīt kaitējumu bankām. Gluži otrādi. Ar hipotētisko scenāriju izveidi mēs centāmies palīdzēt banku drošības dienestiem, viņš paskaidroja.

Avots: Professor slammed for robbery book.

1 comment to Studiju darbs – izplānot bankas aplaupīšanu

  • strādāju bankā

    Banku drošību dienestos pa lielam strādā vecie krievu laiku miliči un KGBešņiki pie mums Latvijā. Un šie cilvēki ir tiešām atpalicīgi stulbi. Security throught obscurity ir viņu vienīgais sauklis. Slēpts tiek arī no pašiem darbiniekiem – tipa ierobežotas pieejas informācija. Lai gan visi to tāpat zin, šie muļķi to nesaprot. Un galvenais, ka uztraucas pamatā par fizisko drošību. Reti kuram no banku drošības dienestiem pielec, ka visvairāk var nozagt elektroniski. IT drošībniekiem atkal nav gandrīz nekādu pilnvaru, lai tik izpilda fuktuk noteikumus un nemaisas pa kājām.