Grib vairāk novērot internetu

Pēc Norvēģijas notikumiem vairāku Eiropas valstu politiķi un policijas vēlas paplašināt interneta novērošanu.

Vācijas konservatīvie izmanto Norvēģijas notikumus lai atgrieztos pie agrāk noraidītajiem datu saglabāšanas likumiem. Šie likumi tika uzrakstīti, lai būtu atbilstība 2006. gada Eiropas Savienības direktīvai, kura pieprasa visiem telekomunikāciju operatoriem un Interneta kompānijām reģistrēt un vismaz sešus mēnešus glabāt veselu virkni t.s. saglabājamo datu. 2010. gadā Vācijas konstitucionālā tiesa lēma, ka šie likumi ir pretlikumīgi, un pēc tam līdzīgi lēma arī Rumānijas un Čehijas tiesas. Tagad parādās runas, ka šie likumi būtu atjaunojami.

Somijas policija uzsver, ka visi līdzīgie uzbrucēji kaut ko vēlas pateikt un ka Somijas policija jau ir uzlabojusi novērošanu. Somijā darbojas programma, ka interneta lapu operatori izvieto savās t.s. “Zilo pogu”, ar kuru iespējams varas iestādes brīdināt par iespējamām kriminālām aktivitātēm ar vienu peles klikšķi.

Igaunijas policija vēlas ātrāku IP adrešu identifikāciju, un lai IP adresu identifikācijai nebūtu nepieciešamas nekādas oficiālas procedūras. Tas ļautu taupīt laiku.

Avots: More online surveillance needed, officials in Europe say.

2 comments to Grib vairāk novērot internetu