Dārgā lētticība

Kāds taivanietis samaksāja par kruasānu ap 12 miljonus Taivanas dolāru (gandrīz 210 tūkstošus latu), pirms saprata, ka tā ir krāpšana.

Šis vīrs, kuru vietējā avīze nosauc tikai uzvārdā, saņēma e-pastu, kurā tika solīta “franču maize tik izsmalcināta, ka liks jums raudāt” un bija bulciņas attēls un cena 99 Taivanas dolāri (ap Ls 1.73). Būdams firmas vadītājs, Chiu nosprieda, ka pirkums ir cenas vērts un aizskaitīja maiznīcai naudu. Bet kruasānu nesaņēma. Maiznīca viņam piezvanīja, sakot ka esot iznākusi kaut kāda kļūme un lūdza naudu atsūtīt vēlreiz. Viņš nosūtīja naudu vēlreiz. Bet zvani turpināja pienākt. Bankas menedžeris, naudas uzraudzības komisijas pārstāvis un vēl citi turpināja prasīt, lai nauda tiktu sūtīta atkal un atkal. Daži pat draudēja, ka nauda jāsūta, citādi viņš tikšot apsūdzēts naudas atmazgāšanā.

Tikai pēc septītās naudas pārskaitīšanas reizes, kad kopumā bija pārskaitīti 12 miljoni Taivanas dolāru, viņš saprata, ka ir apmānīts. Viņš tā arī neuzzināja, cik izcils ir piesolītais kruasāns, bet mēģinājums to nopirkt viņam lika raudāt.

Protams, šis ir izcils gadījums, bet nebūt ne vienīgais. Britu statistika liecina, ka puse britu iedzīvotāju kļūst par dažādu krāpnieku mērķiem katru gadu un apmēram trīs miljoni britu katru gadu rezultātā zaudējot ap 3.5 miljardiem mārciņu.

Avots: Croissant scam costs man £258,000.

2 comments to Dārgā lētticība

 • Nesapratu

  99.- TWD sākuma cena
  7x pārskaitījis naudu
  12M TWD kopsummā pārskaitījis
  => vidēji ~1.7M TWD vienā reizē par 99.-TWD “vērtu” bulciņu
  Kaut kas te neštim.

  • Jānis

   Uzrakstīts tur ir tā, ka neko vairāk saprast nevar. Varbūt viņš gribēja uzreiz kādu daudzumu kruasānu pirkt? Bija tak pieminēts, ka viņš uzņēmējs kaut kāds, kaut arī nekas nav zināms, kurā tieši nozarē.